Cahilce.com Blog

Cahilce Nameler

Vücudunuz-Armut-Tipindeyse-Hangi-Kot-Pantolonu-Tercih-Etmelisiniz.jpg

Vücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolonu Tercih Etmelisiniz?

Pantolon satın almanın en zor olduğu vücut tipi armut vücut tipidir. Basenleriniz ortaya çıkmasın, ince görüneyim derken, alacak pantolon bulamazsınız. Hangi kot pantolon modelleri armut vücut tipi için daha idealdir sorusunu sık sık duyuyoruz. Peki gerçekten bu vücut tipi için hangi pantolonu seçmemiz gerekir?

Evet bir çoğumuz iş yerinde kot pantolon giymiyoruz. Ama sosyal hayatımızda hem rahatlığı hem de şıklığı için kot pantolonları çok sık tercih ediyoruz. Ama sportif şıklığı tercih edenler için kot pantolon seçimi bir hayli zor. Tabii ki vücudunuz fit değilse. Mesela armut vücut tipinde olanlar, kot pantolon seçiminde bir hayli zorlanıyor. Bu gün armut vücut tipinde olanlar için en uygun kot pantolon modellerini bir araya getirdik.

Koyu renk kot pantolon tercih edin.

Amacımız basen bölgesini gizlemek olduğundan koyu renkleri tercih etmek durumundayız. siyah lacivert bu yüzden dolabınızda olması gereken kot pantolon renkleri. Ayrıca koyu renk tercih ederken ön ve arka üst bacak bölgesinde açık tonlarda yıkaması olmamasına özen gösterin. Çünkü bu bölgelerdeki açık renk yıkamalar, dikkati oraya yoğunlaştıracaktır.

Kalça ve baseni şeklini takip eden ve tam oturan kesimleri tercih edin.

Satın alacağınız kot mükemmel bir şekilde kalça ve basen bölgenize oturmalı. Bacakları ve kalçayı çok sıkmaması önemli olmakla birlikte, kesim olarak vücut hattını takip eden bir formu olmalı. Yani ispanyol kesim gibi bollaşan paça kesimlerini giymek istiyor olsanız dahi bollaşma dizlerden başlamalı. Kot pantolon kalçadan veya basenlerden itibaren bol iniyorsa aşağıya foğru bu sizi daha geniş basenli gösterecektir.

Kot pantolon kumaş esnekliğine dikkat edin.

Likralı kot kumaşları içerisinde rahat hareket ettiğimiz için sevdiğimiz kumaşlar olsa da basen ve kalça bölgenizdeki fazlalıklar açısından riskli de olabilir. Eğer likralı kot kumaşı daha inceyse, daha az dokumalıysa vücudu toparlamak yerine tüm fazlalıkları boğum boğum yapacak ve ortaya serecektir. Bu yüzden likralı ama toparlayıcı özelliği olan kot kumaşlarına yönelmekte fayda var. Artık hemen her kot markasında farklı türden kot kumaşlarından yapılmış pantolonlar bulmak mümkün. Önemli olan ne istediğinizi bilmek.

Kot üzerindeki detaylar fazla olmasın.

Yazının en başında da belirttiğimiz gibi amacımız dikkati pantolona dolayısıyla basenlerimize çekmek olmadığından pantolon üzerindeki detayların az olmasına özen gösterin.

Paça boyuna dikkat edin.

Paça boyu ayarlaması olduğumuzdan uzun veya kısa görünmekle ilgilidir aslında. Ancak basenleriniz genişse özellikle de bacak boyunu uzun göstermek ince siluet görünümü de yaratacaktır. Bu noktada eğer ispanyol paça tercih ediyorsanız ayakkabı topuğunu kapatacak kadar uzun olmasına özen gösterin. Skinny jean gibi dar kot pantolonlar için de bileğin hemen üzeri daha uygun olacaktır.

Kısa bacak boyları için yüksek bel.

Artık sizlerin de iyi bildiği bir detay bu. Hem armut vücut tipine sahipseniz hem de bacak boyunuz üst beden oranla daha kısaysa görünümü dengeleyecek stil ipuçlarına ihtiyaç vardır. Bu noktada da yüksek bel kot pantolonlar imdadınıza yetişecektir. Ancak dar olmalarından dolayı basen-kalça bölgenizi ortaya çıkaracaklardır. Bu yüzden uzun bluzları kullanmakta fayda var. Özellikle de önü kısa arkası uzun asimetrik bluzlar hem bacak boyunuzu kesmez hem de geniş kalça görünümünü kapatır.

Cepler önemlidir.

Özellikle kot pantolondaki arka ceplerin küçük olmamasına özen gösterin. Bu popo kısmını olduğundan geniş gösterecektir. Kalça kısmı hafif streç ve bacak kısmı hafif genişleyen modelleri seçin. Böylelikle kalçalarınız fit duracaktır.

Geniş paçalardan uzak durun.

Uzak durulması gereken pantolon modelleri, düşük bel ve geniş paçalı olanlar. Çünkü olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olurlar.

Sema BüyükVücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolonu Tercih Etmelisiniz?
Beğendiniz mi? O halde bu tarifi paylaşın!

Bir Cevap Yazın

İlgili Paylaşımlar