Stil

2017-Boxy-Ceket.jpg

2017 Boxy Ceket Modelleri

2017 Kadın Modası vitrinlerde boy göstermeye başladı. Yeni Modeller bayanların çok hoşuna gidecek. O Modellerden biride Boxy Ceket Modelleri. Aslında önceki yıllarda da olan bir modeldi. Ama bu sezon daha da kendini yenileyerek, renk ve tasarım olarak daha fazla kendini gösteriyor. Boxy Ceketlerin özelliği “ Kısa ve dar kesim olmasıdır. “ Ama bu düz bir kısalık değildir. Bluzların üzerinde duran çok hoş bir şekli vardır. Buda kadınların Kombin olarak en fazla hoşuna giden model oluyor. Boxy Modeli özel günlerde rahatlıkla kullanırsınız. Hafif yağmurlu havalarda bayanların tam da aradıkları Ceket modeli. Uzun Etek veya Abiye Modellerin üzerine bile kombin yapabilirsiniz. Zaten en büyük avantajı da buradan gelmekte. Kısalık olarak belden yukarıdadır. Hırka gibi durur ama tamamen kendine özgü bir model havası vardır. Buda zaten size özel rahat bir tasarım olmasından kaynaklanır.

 

2017 Boxy Ceket Modeli renk olarak da kendini belli ediyor. Tasarım ve üzerindeki Düğme modellerine kadar, tam anlamıyla uyum söz konusu. Ceket üzerinde düz işlemelerin yanında, ayrıca modern görünümü dikkat çekmekte. Fermuar bu Ceket Modeli üzerinde kullanılmaz. Sadece Düğme işlemeleri vardır. Bayanlar ince kıyafetler üzerinde Boxy Modeli tercih ederek, rahatlıkla kombin yapabilirler. Hırka gibi duran Boxy Ceket Modelleri, kısalık bakımından “ Gömlek yada Bluz Modelleriyle “ kesinlikle tercih edilmelidir. Bu açıdan kolay ve daha hoş kombin yapma şansınız var. Boxy Modellerin bazıları biraz daha uzun olabilir. Örneğin “ Dar kesim bayan Deri Ceketlerde bu uzunluk söz konusudur. Sizde daha iyi ve şık bir ceket modeli ararsanız, 2017 Yılı için kesinlikle bu tasarımı tercih etmelisiniz.

2017-boxy-ceket-modeli

Bayanların şık ve zarif olmak için düşündükleri model olacak olan Boxy Ceket Modeli, yeni sezonla beraber renk olarak da çok iddialı. Özel davetlerde dış kısımda üşümemek için Boxy Ceket modelini tercih etmeniz, sizin daha şık ve göze hoş gelen bir görünümde olmanızı sağlar. Buda zaten tasarım olarak kendinize yakın duran modeli ve rengi seçmenizde büyük bir araç olacak. Boxy Modellerin bir diğer avantajı da, “ Cep kısımlarının “ ufak ve tarz olarak yapmak istediğiniz kombine daha yakın durmasıdır. Buda bayanların kendi fiziklerine yakıştıracakları bir model olması demektir. Uzun boylu bayanların seçimlerinde dikkatli olmaları gerekiyor. Üzerinizde sırıtmaması için, kombin olarak daha iyi kesime sahip model seçin. Kendi bedeninizden başka bedende Boxy Ceket seçmeyin. Bu sizi daha kötü gösterebilir. Orta boylu bayanlar, dar kesimde tereddüt etmeden tercih yapabilir. Orta boylu bayanlar için tam ideal olan modeldir. 2017 Ceket Modelleri arasında, Boxy Model efsane olarak kendini belli edecek. Bu sayede soğuk havalarda şık bir Boxy Ceketle tarzınızı belli etmiş olacaksınız. Buda sizi güzel ve daha şık göstermeye yetecek.

Daha Fazla Oku
cahilce2017 Boxy Ceket Modelleri
Tarz-Sahibi-Olmak-İçin-Küçük-Dokunuşlar.jpg

Tarz Sahibi Olmak İçin Küçük Dokunuşlar

Modaya uygun giyinmek, her zaman şık görünmek biz kadınların önemsediği konular elbette. Bunun için modayı takip ediyor ve kendimize özen gösteriyoruz. Peki sizce sadece modaya uygun giyinmek ve şık olmak yeterli midir? Bu sorunun cevabı kimileri için evet olabilir ama benim için bu yeterli değil. Şurası çok açık ki herkes şık olabilir, ama herkes tarz olamaz. İşte bugün tam da bu noktaya değinmek istiyorum. Herkesle aynı kıyafetleri giyiyor olabiliriz ama kıyafeti küçük dokunuşlarla farklılaştırmak ve tarz olmak bizim elimizde. İşte bende kendimce anında daha tarz görünmenin küçük ipuçları neler olabilir diye düşündüm. Şimdilik derlediklerimi bakalım beğenecek misiniz?

1) Kaban-Kemer Birlikteliği

Bu kış kabanları, ceketleri mutlaka kemerle kullanın. Bu kemer illa da takım olması, yani kabanın bir eşi olması gerekmiyor. Üzerinizdeki en dikkat çekici parça olarak kemeri seçebilirsiniz. Öyle çok düzenli, derli toplu durmasına da gerek yok. Takın gitsin.

2) Fular ve Çanta

Aslında çok uzun zamandır gündem olan bir trend bu. Fuları sadece saçınızda ya da boynunuzda kullanmayın. Çantanızın sapını fular ile kaplayabilir, ya da sadece sapına bağlayarak tarz yaratabilirsiniz.

3) Kazağı boynunuza bağlayın

Kışın soğuk günleri için işte yeni bir fikir.. Atkı ve şal yerine kazak kullanın. Kazağı tıpkı resimdeki gibi boynunuza dolayın. Hem tarz görünmenin bir yolu hem de sıcak tutacağı kesin.

4) Saçı kazağın içine sokun

İşte tam kışa göre bir yöntem. Saçınızı balıkçı yaka kazağın içerisine sokun. Dışarıdan bakıldığında saçlarınız farklı tarzda görünecek, aynı zamanda kendinizi sıcak hissedeceksiniz.

5) Kesik jean paçaları

Düzgün kesilmiş, dikiş atılmış jean paçaları artık oldukça sıradan. Makası elinize alın ve istediğiniz yerden paçasını kesin pantolonun.

6) Paçaları gelişi güzel kıvırın

Eğer paçaları kesmeye cesaret edemem diyorsanız kıvırmak tam da size göre. Ama öyle özene bezene yapılmış bir işlemden bahsetmiyorum yine. Öylesine kıvırın ve çıkın.

7) Kemeri kıvırın

Kemeri tokasından geçirdikten sonra, kendi etrafında dolayın. İşte anında daha tarz görünmenin küçük ipuçlarından biri daha.

8) Çanta taşımak

Şu aralar moda mini messenger çantalar. Bu çantaları genelde uzun askılarından dolayı çapraz asıyorlar. Siz bir farklılık katın ve küçük saplarından tutarak, elinizde taşıyın.

9) Gece çantanızı gündüz kullanın

Gece çantalarını, portföylerini günlük kıyafetlerinizle birlikte kullanmayı deneyin.

 

Daha Fazla Oku
Sema BüyükTarz Sahibi Olmak İçin Küçük Dokunuşlar
Kış-Geldi-Vücuda-Uygun-Kazak-Nasıl-Seçilir.jpg

Kış Geldi Vücuda Uygun Kazak Nasıl Seçilir?

En moda kazak ile mi mükemmel görünürsünüz yoksa vücudunuza uyan bir kazak ile mi? Aslında doğru yaka, doğru kesim veya doğru kazak boyunu tercih ederek hem trendlere hem de vücudunuza uyan şekilde giyinebilirsiniz. İşte, kış stiliniz için vücut şekline göre kazak modelleri…

Kış şıklığının en güzel tamamlayıcısı kazaklardır. Boğazlı, V yakalı, kısa, uzun, elbise kazak derken pek çok farklı modeli ile karşılaşmak ve farklı kombinler yapmak mümkün. Peki acaba her kazak modeli vücudumuza uygun mu? Eğer bir mankenin sahip olduğu uzun boya ve vücut hatlarına sahip değilsek giydiklerimize daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü en basit anlatımla seçtiğimiz kazağın boğazlı olması veya yuvarlak yaka olması sizi olduğundan kısa gösterme riskini taşımaktadır. Bu yüzden şık ve tarz görünmek isterken bir anda sıradan, daha kilolu veya olduğunuzdan daha kısa boylu görünebilirsiniz. Eğer vücudunuzu tanıyor ve ona göre giyiniyorsanız zaten kötü görünme ihtimalini %50 azaltıyorsunuz. Peki kazak modelleri içinde seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Kum saati vücut şekli ince belleri, orantılı omuz ve basen genişlikleri ile en şanslı grup. Daha önce de belirttiğim bir noktayı burada da vurgulamak istiyorum. Seçtiğiniz kıyafetlerle her zaman vücut şeklinizi kum saati vücut şekline yaklaştırmaya çalışmalısınız. Eğer kum saati bir vücuda sahipseniz beli ortaya çıkaracak her türlü kazak modeli veya kazaklara ekleyeceğiniz kemerler tam size göre.

Eğer boyunuz uzunsa, salaş, uzun kazakları da elbette giyebilirsiniz. Her zaman vücudunuzu sergileyeceğiz diye bir kural yok. Uzun bacaklarınız varsa tayt üzerine giyeceğiniz uzun, salaş kazak veya hırkalar üstünüzde mükemmel duracaktır. Ancak bu salaş kazaklar ile maskülen bir tarz yerine daha feminen görünmek istiyorsanız belinize takacağınız kemer ile hatlarınızı ortaya çıkararak bunu yapabilirsiniz.

Armut tipi dediğimiz geniş basenlere sahip olan vücut şeklinde amaç her zaman omuz genişliği ile basenler arasında bir denge sağlamaya çalışmak olmalı. Yani omuzları daha geniş gösterecek seçimler yapmanız gerekli. Bunun içinde kayık yakalar, vatkalı seçimler veya omuzlarda apolet gibi detayları olan kazakları seçebilirsiniz. Kazak boyu olarak eğer uzun boyluysanız elbette basenleri kapatacak boyları tercih edebilirsiniz ancak benim önerim şimdi çok moda olan önü kısa arkası uzun kazaklar. Özellikle yüksek bel A kesim eteklerin, üstünde renkli ve dikkat çekici kısa kazaklar da giyebilirsiniz. Böylelikle tüm dikkati aslında basenlere değil, üst bedene çekebilirsiniz.

Üst bedeniniz alt bölgeye göre daha kısaysa bel bölgesinde biten kazaklardan uzak durmakta fayda var. Bu aslında yüksek bel pantolon, etek giymemeniz gerektiğiyle aynı şeydir aslında. Tam tersi vücut şekline sahipsenizde kısa kazaklar, yüksek bel pantolonlar elbette size göre.

– Eğer minyon bir kadınsanız kalçanızın hemen üstünde biten ve vücudunuza tam oturan kazakları seçmeye özen gösterin.

– Elma tipi denilen bel bölgesi kalın veya bel bölgesinde fazlalıkları olan bir vücut yapınız varsa kemerli, kuşaklı hırkalar vazgeçilmeziniz olabilir. Böylelikle istediğiniz kum saati vücut şeklini yakalayabilirsiniz.

– Eğer boynunuz kısaysa balıkçı yaka kazaklar kullanmamanız daha iyi olacaktır. Bunun yerine V yaka kazakları da dolabınızda asla eksik etmemelisiniz.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükKış Geldi Vücuda Uygun Kazak Nasıl Seçilir?
Yeni-Trend-Elbise-Altına-Jean.jpg

Yeni Trend: Elbise Altına Jean

Elbiseleri sonbahar kış aylarında da kullanmanın pek çok yolu var. Ancak içlerinden bir tanesi bu yıl daha popüler. İşte, jean üstü elbise veya elbise altında jean giyme trendi detayları

Veya Jean üstü Elbise Trendi… Nasıl tanımlayıp, adlandırdığınızın bir önemi yok. Önemli olan yaz aylarında giymekten keyif aldığınız elbise modellerini sonbahara nasıl adapte ettiğiniz aslında. Daha önce sizlerle 2016 sonbahar-kış trendleri ve detaylarını paylaştığımda da orada da bu konuya yer vermiştik. Elbette elbiseleri sonbahar kış aylarında da kullanmanın pek çok yolu var. İçlerinden iki tanesi bu yıl öne çıkıyor. Bir tanesi oldukça popüler bir sezon yaşayacağa benzeyen boğazlı body’ler. Her türlü elbisenin içerisine ister tam ister yarım boğazlı body giyerek soğuklara direnmek mümkün. Diğeri da şuan yazının ana konusunu oluşturan altına kumaş veya jean pantolon giymek. Aslında bir üçüncü seçenek daha var ki oda bu iki trendi tek kombinde bir araya getirmek. Ancak bu iki trende de alışabilmek için biraz zaman gerekiyor. Trendin ismini duyduğunuz zaman yok artık dahi diyebilirsiniz. Ancak ilerledikçe zaten bu trendi uyguladığınızı veya kolaylıkla uygulayabileğinizi de göreceksiniz. İşte, jean üstü elbise veya elbise altında jean giyme trendi detayları

1- Jean ile elbisenin aynı renk olduğu kombinlerle başlayın.

Önce kombine gözlerinizin alışması ve bundan memnun olmanız gerek. Eğer baştan ayağa aynı renk olursanız ve hatta bu siyah, lacivert gibi koyu renklerde olursa görüntü size hiç garip gelmeyecektir. Ayrıca baştan ayağa tek renk olacağınız için de daha ince,uzun ve zarif görüneceksiniz. Başlangıç için aykırı bir görünüm olmaması adına skinny jean kullanmanızda fayda var. Tabi seçtiğiniz çizme veya botların da kıyafetlerinizle aynı renk olması gerekiyor. Eğer illa kombine renk eklemeliyim diyorsanız bunu çantanızla veya en üst katman olan paltonuzla yapabilirsiniz.

2- Uzun ceketleri de elbise gibi kullanabilirsiniz.

İşte bu aslında trendin bize en yakın gelen seçeneklerinden biri. Eğer ince, uzun bir trençkotunuz, ceketiniz varsa bunların altına giyeceğiniz jean ile de aynı trendi yakalayabilirsiniz. Açıkçası özellikle ince süet,güderi trençkotlar ve ceketler içine giyeceğiniz body ile elbise gibi kullanılmaya oldukça müsaitler. Elbette ceketlerinizin önünü kapatacaksınız ve ayrıca önerim şık bir de kemer takmanız olacak. Kış aylarında üstünüze kalın uzun bir palto almanız yeterli olacaktır.

3- Proposiyona dikkat edin.

Stil sahibi bir kadının kombinlerini ve kıyafet seçimlerini yaparken her zaman önem verdiği noktadır, proporsiyonu. Bu noktada bel oyuntunuzu vurgulayacak veya boyunuzu kesip sizi kısa göstermeyecek seçimlere odaklanmak gereklidir. Bu yüzden aslında skinny jean’leri bu trend için kullanmak daha faydalı olacaktır. Seçtiğiniz elbisenin de vücut hattınızı takip eden, hatlarınızı doğru şekilde vurgulayacak seçimler olmasına özen gösterin.

Bu trend için kıyafetleri üst üste giyeceğinizden kalın görünme riskiniz olacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca ince kumaşları tercih edebilir, gerekiyorsa kemer kullanmayı veya topuklu ayakkabı giymeyi düşünün derim.

4- Gömlek elbiseleri kullanın.

Yaz aylarında sadece elbise olarak veya kot şortların üzerinde en çok giydiğimiz parçalardan biri gömlek elbiseler. Popülerlikleri de geçmiş gibi görünmüyor. Zira Zara, Mango gibi markaları gezdiğiniz zaman sonbahar için hazırlanmış uzun gömlek elbiselerin olduğunu görmek de mümkün. İşte bu gömlek elbiseleri jean ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca benzer şekilde uzun kazak elbiseleri de yine aynı amaçla kullanmak mümkün.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükYeni Trend: Elbise Altına Jean
1-4.jpg

Hafta Sonu İçin 4 Çiçekli Kombin Önerisi

Eylül ayının ortalarında olmamıza rağmen hava hala güzel. Bu da hala çiçekli, cıvıl cıvıl elbiseler, yazlık kıyafetler giyebiliriz anlamına geliyor. Güzel bir hafta sonu için plan yapmışsanız, sizler için hazırladığımız kombin önerilerine bir göz atın derim. Yavaş yavaş soğuk havaları hissetmeye başlamadan önce yazdan kalma çiçekli elbiseleri son kez giyelim. İşte size Hafta Sonu İçin 4 Çiçekli Kombin Önerisi…

1.Kombin

1

Canlı ve renkli elbiseler olan çiçek desenli elbiseler, siyah kumaş seçilirse size daha sade bir hava verecektir. Resimde göreceğiniz kombin, şık ve sade bir hafta sonu geçirmek için oldukça ideal görünüyor. Bu sade elbiseye biraz olsun renk katmak isteyenler, kırmızı ruj ve kırmızı ayakkabılar ile aradıkları rengi bulabilirler.

2.Kombin

2

Morun güzelliği gününüzü de güzelleştirecek. Mor çiçekli bir elbise, mor bir ayakkabı ve mor bir ruj. Size çok iddialı gelebilir ama tam aksine çok çekici ve şık görüneceksiniz. Makyajınızı elbisenizin motiflerinden bir renk ile tamamladığınızda daha da göz alıcı olacaksınız

3.Kombin

3

Resimdeki desenli elbiseyi bir çok renkle kombinlemek mümkün. Resimdeki gibi pastel tonlarda bir ayakkabı seçebilirsiniz. Ya da canlı kırmızı bir ayakkabı, ya da pudra rengi bir babet. Ne giyerseniz giyin bu elbise sizi çok şık gösterecek. Makyajınızda da bordo ruj sizi daha da göz alıcı hale getirecek. Ayrıca bordo bir takı ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

4.Kombin

4

Turuncunun muhteşem enerjisini gününüze katmaya ne dersiniz. Turuncu ve mavi çiçekli bir elbise sizi çok neşeli ve enerjik gösterecek. Rujunuzu da turuncu seçerseniz, harika bir görünüm sizi bekliyor. Bu kombinlerle hem şık hem de çekici görüneceğiniz bir hafta sonu geçirmeniz işten bile değil.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükHafta Sonu İçin 4 Çiçekli Kombin Önerisi