Moda

2017-Boxy-Ceket.jpg

2017 Boxy Ceket Modelleri

2017 Kadın Modası vitrinlerde boy göstermeye başladı. Yeni Modeller bayanların çok hoşuna gidecek. O Modellerden biride Boxy Ceket Modelleri. Aslında önceki yıllarda da olan bir modeldi. Ama bu sezon daha da kendini yenileyerek, renk ve tasarım olarak daha fazla kendini gösteriyor. Boxy Ceketlerin özelliği “ Kısa ve dar kesim olmasıdır. “ Ama bu düz bir kısalık değildir. Bluzların üzerinde duran çok hoş bir şekli vardır. Buda kadınların Kombin olarak en fazla hoşuna giden model oluyor. Boxy Modeli özel günlerde rahatlıkla kullanırsınız. Hafif yağmurlu havalarda bayanların tam da aradıkları Ceket modeli. Uzun Etek veya Abiye Modellerin üzerine bile kombin yapabilirsiniz. Zaten en büyük avantajı da buradan gelmekte. Kısalık olarak belden yukarıdadır. Hırka gibi durur ama tamamen kendine özgü bir model havası vardır. Buda zaten size özel rahat bir tasarım olmasından kaynaklanır.

 

2017 Boxy Ceket Modeli renk olarak da kendini belli ediyor. Tasarım ve üzerindeki Düğme modellerine kadar, tam anlamıyla uyum söz konusu. Ceket üzerinde düz işlemelerin yanında, ayrıca modern görünümü dikkat çekmekte. Fermuar bu Ceket Modeli üzerinde kullanılmaz. Sadece Düğme işlemeleri vardır. Bayanlar ince kıyafetler üzerinde Boxy Modeli tercih ederek, rahatlıkla kombin yapabilirler. Hırka gibi duran Boxy Ceket Modelleri, kısalık bakımından “ Gömlek yada Bluz Modelleriyle “ kesinlikle tercih edilmelidir. Bu açıdan kolay ve daha hoş kombin yapma şansınız var. Boxy Modellerin bazıları biraz daha uzun olabilir. Örneğin “ Dar kesim bayan Deri Ceketlerde bu uzunluk söz konusudur. Sizde daha iyi ve şık bir ceket modeli ararsanız, 2017 Yılı için kesinlikle bu tasarımı tercih etmelisiniz.

2017-boxy-ceket-modeli

Bayanların şık ve zarif olmak için düşündükleri model olacak olan Boxy Ceket Modeli, yeni sezonla beraber renk olarak da çok iddialı. Özel davetlerde dış kısımda üşümemek için Boxy Ceket modelini tercih etmeniz, sizin daha şık ve göze hoş gelen bir görünümde olmanızı sağlar. Buda zaten tasarım olarak kendinize yakın duran modeli ve rengi seçmenizde büyük bir araç olacak. Boxy Modellerin bir diğer avantajı da, “ Cep kısımlarının “ ufak ve tarz olarak yapmak istediğiniz kombine daha yakın durmasıdır. Buda bayanların kendi fiziklerine yakıştıracakları bir model olması demektir. Uzun boylu bayanların seçimlerinde dikkatli olmaları gerekiyor. Üzerinizde sırıtmaması için, kombin olarak daha iyi kesime sahip model seçin. Kendi bedeninizden başka bedende Boxy Ceket seçmeyin. Bu sizi daha kötü gösterebilir. Orta boylu bayanlar, dar kesimde tereddüt etmeden tercih yapabilir. Orta boylu bayanlar için tam ideal olan modeldir. 2017 Ceket Modelleri arasında, Boxy Model efsane olarak kendini belli edecek. Bu sayede soğuk havalarda şık bir Boxy Ceketle tarzınızı belli etmiş olacaksınız. Buda sizi güzel ve daha şık göstermeye yetecek.

Daha Fazla Oku
cahilce2017 Boxy Ceket Modelleri
2017-kadıfe-elbıse-modellerı.jpg

2017 Kadife Elbise Modelleri

Kadife Elbiseler 2017 yılında daha favori olacak. Kadife Elbiselerde yoğun renkler ve tasarım olarak  bayanları çekici yapmaya yetecek. Bu sayede yeni sezonda özel günler için tercihiniz Kadife Elbise olacak. Kadife Elbiselerde yeni trend ayrı parçalı kesimler. Üst kısım tek parça, alt kısım etek veya uzun Elbise tarzında kesim modelinde olacak. Buda sizin seçim yapmanızda daha da fazla tercihinizi arttırmış olacak.Kadife üzerine işlenen renk tonları gerçekten de canlı motiflere sahip. Kendini belli eden tasarım ve üzerindeki renk tonlarıyla beraber, Kadife modellerinde en şık tasarım sizi bekliyor. Kadife Elbiseler “ Uzun ve Kısa “ olmak üzere iki parçada toplanmakta. Üst kısmın Bluz tarzında olduğu modeller, özel günler için tam anlamıyla ideal seçimler oluyor. “ Nişan ve Düğün “ gibi organizasyonlarda, şık ve daha kadınsı durmak için, Kadife modeller tamda size göre olacak.

 

2017 Kadife Elbise Modelleri “ Dekolte “ olarak da çok daha iyi olacak. Seksi gösterecek Kadife Modellerde, dar kesim sizi bekliyor. Dar kesimlerin yanında, Etek modelleri çok daha büyüleyici. Hem dar kesim sayesinde vücut hatlarınızı ön plana daha fazla çıkarmış olacaksınız. Buda sizin şık ve kendiniz göstermenizde bir numara seçim olacak. Kadife Kesimlerde “ Yırtmaçlı Elbiselerde “ tam anlamıyla size göre. Bir tarafının yırtmaç şeklinde olması, özel günlerinizde sizi her yerde belli edecek. Diğer bayanlardan fazlaca seksi olmak için, Kadife Elbise modelleri size yetecek. 2017 Yılı Kadife Elbise sezonu olacak. Bu sayede şık ve daha uygun kombin yapabileceksiniz. Dekolte olarak “ Mini Kadife Etekleri “ seçebilirsiniz. Diğer Sezonlara göre şık ve daha farklı gösterecek Kadife Elbiseler sayesinde, artık sizde kendinizi belli etmiş olacaksınız.

 

Kadife Elbise Modelleri şimdi şıklığınızı taçlandıracak. Hem rahat komin, hem de daha ince ayrıntılara kaçan Modellerle, her yerde fark edilen tarzınız olacak. Kendinize uygun Kadife Elbiseleri seçebilirsiniz. Kadife Elbiselerde yeni sezonla beraber sizi temsil eden desenleri bulmak mümkün. Kadife Elbiseleri “ Topuklu Ayakkabı veya Bot Modelleriyle “ kış aylarında çok rahat kombim yapmakta mümkün olacak. Kadife Elbiseler gençlerin ruhundan da anlıyor. Tek parça mini tarzı olan havası ve etek tarzını en tatlı renklerle taşıyan Kadife Elbiseler sayesinde, yeni sezonla beraber, sizde tarzınızı herkese göstermiş olacaksınız.

 

Kadife Elbise Modelleri her yaşa uygun tarzda artık tam anlamıyla size hitap edecek. İster uzun Elbiseler, ister dekolteye kaçan Mini Kadife elbiseler siz bekliyor. İnce Çorap modelleriyle kombin yapabileceğiniz Kadife Elbise modelleri tamda size göre. Kadife Elbise havası yeni sezonla beraber tamamen değişecek.  “ Derin Yırtmaçlı Kadife Elbiseler ve Abiye tarzı Elbise Modelleriyle “ artık sizde kendi tarzınızı tam anlamıyla göstermiş olacaksınız. 2017 yılıyla beraber, artık tam anlamıyla fark sizden yana olacak.

Daha Fazla Oku
cahilce2017 Kadife Elbise Modelleri
victorias-secrettan-servet-değerinde-sütyen.png

Victoria’s Secret’tan 3 Milyon Dolar Değerinde Sütyen

İç giyim sektöründe tartışmasız dünya liderliğini elinde bulunduran Victoria’s Secret, her yıl düzenlediği defilelerde birçok modacının yanı sıra bayanlarında ilgisini oldukça çekmekte. Bu kapsam sadece bayanların değil, aynı zaman’da erkeklerinde içerisinde bulunduğu bir çerçeve olarak görülmekte ve birçok erkek hediye erbabında dahi bu markanın ürünlerini satın almakta. Her sene defilelerinde sergilemiş olduğu sıra dışı ve özgün tasarımlara sahip ürünleri ile göz dolduran Victoria’s Secret, içerisinde olduğumu senenin defile çalışmalarına büyük bir özen göstermekte. Nedeni ise ilk defa Paris’te düzenleyeceği bir defile’nin olması ve buna ek olarak birbirinden harika tasarımlara sahip ürünlerini melekleriyle tanıtacağı bir defile organizasyonu olmasından kaynaklanmakta. Tüm bu yeniliklere ek olarak servet değerinde bir ürününde tanıtımı yapılacak.

2016 victoria's secret defilesi

2016 victoria’s secret defilesi

SERVET DEĞERİNDE MÜCEVHERLER İLE KAPLI SÜTYEN

Yanlış görmediniz, konu başlığımız en az alttaki görselde yer alan sütyen kadar gerçek. Her yıl farklı bir tasarım ile karşımıza çıkan Fantasy Bra, bu sene mücevherler ile kaplı olarak gözümüzü alacak şekilde bir güzellikle gelmekte. 2016 defilesine özel olarak tasarlanan ve yeni koleksiyonu arasında trend öncü olarak görülen bu tasarım iç giyim defilelerinde gelmiş geçmiş en büyük damgayı vuracağa benziyor. Her sene koleksiyonları arasında yer alan Fantasy Bra’yı sadece bir melek giyebilmekte, ve bu senenin en şanslı meleği ise podyumların siyahi güzeli Jasmine Tookes olarak. 3 Milyon dolar değerine sahip olan bu harika sütyeni podyum’da taşıyacak olan Jasmine Tookes, yılın en çok merak edilen ve beklenilen defilesi için oldukça heyecanlı. Paris şehrinde düzenlenecek olan defilede muhteşem şovlarda ekstrası olmakta. 5 Aralık’ta düzenlenecek olan 2016 Victoria’s Secret defilesi televizyonlardan izlenilebilecek ve aynı zaman’da harika bir atmosferde düzenlenecek olan birçok gösteride defilede organizasyonunda yer alacak.

3 milyon dolar değerinde sütyen

3 milyon dolar değerinde sütyen

DİĞER MELEKLER’DE DEFİLEYE RENK KATACAK

Fantasy Bra’nın üzerinde olacağı kişi Jasmine Tookes’i görerek heyecanlanacağımız defilede aynı zaman’da dünyanın en güzel mankenleri arasında yer alan ve Victoria’s Secret’in değerli melekleri olarak ta bilinen Gigi Hadid, Bella Hadid, Kendall Jenner ve birçok ünlü model defile’de boy gösterecek. Victoria’s Secret yeni sezon ürünleri için podyumda yer alacak diğer mankenlerin Jasmine Tookes kadar şanslı olamadığı bu defile de muhteşem bir atmosfer seyircilerin karşısında olacak.

450 KARAT AĞIRLIĞINDA 3 MİLYON DOLARLIK SÜTYEN

2016 Bright Night Fantasy Bra, AW Mauzannar’a ait mücevherlerle Eddie Bargo tarafından özel olarak tasarlandı. 700 saatten fazla bir zamanda yapımı biten bir ekip çalışmasının eseri olan Fantasy Bra, toplamda 9000 adet farklı değerli taşların bir araya getirilerek yapıldığı muazzam bir sütyen olmakta. 18 ayar altın derecesine sahip ve aynı zaman’da zümrütlerle süslenmiş harika bir tasarımla karşımıza çıkan servet değerindeki sütyen tüm moda severleri muazzam derecede bir heyecana sürüklemekte. 450 karat ağırlığına sahip olan bu sütyen’i daha evvelki defilelerde Fantasy Bra’yı Adriana Lima, Lily Aldridge, Alessandra Ambrosio, Heidi Klum, Candice Swanepoel ve daha birçok Victoria’s Secret meleği giymişti.

Daha Fazla Oku
ibrahimVictoria’s Secret’tan 3 Milyon Dolar Değerinde Sütyen
Metalik-Botlarla-Stil-Sizi-Çağırıyor.jpg

Metalik Botlarla Stil Sizi Çağırıyor

Sonbahar kış aylarında malum havanın karanlık yüzünü görüyoruz. Ama bu karanlığı biraz olsun aydınlatmak sizin elinizde. 2017 Sonbahar kış aylarının o sıkıcı atmosferinden kurtulmak, daha eğlenceli bir tarz yakalamak isteyenler için bu yazıyı hazırladım. Dinamik bir tarz yazımızla ayaklarınıza geldi. Evet tam da doğru söz bu! Çünkü 2017 ayakkabı modasına metalik botlar damga vuracak. E o zaman hazırsanız bakalım bu botları nasıl kombinler, neyle giyeriz?

Metalik Bot Modelleri

Pırıl pırıl parlayan ne kadar renk varsa bu sezon o kadar moda! Özellikle de ayakkabılarda çok sık göreceğimiz bu renkleri kullanacağımızı birkaç yıl önce bize söyleseler hayretler içerisinde bakardık kesin. Fakat eski sade, sıkıcı ve sıradan ne varsa onlar artık yok. Yeni sezonda çok canlı, çok hareketli rengarenk botlar, çizmeler moda olacak. Aslında biraz ön yargılı davrandığınızı tahmin edebiliyorum. Ama alüminyum folyo giyin demiyorum size. Bu modeller sizin kombinlerinizi öyle bir değiştirecek ki kendiniz bile inanamayacaksınız. Ben size kombinleri görmeden karar vermeyin derim.

Sportif Şıklık

Hava koşulları kış aylarında bizi zorlamanın yanı sıra kombin imkanlarımızı da bir hayli kısıtlıyor. Kat kat kıyafetler giymek canımızı sıksa da bu şekilde de şıklığı yakalamanın yolları yok değil. Artık bu kombin sorununa bir dur demenin zamanı geldi diye düşünüyorum. O halde bu önerime bir kulak verin. Mesela klasik bir gri kaban, ince ve şık bir tişört, altına şık bir kot pantolon ve harika bir metalik bot.

1

Kısa Paça Pantolondan Vazgeçmeyin

2016 2017 Sonbahar / Kış modası aslında metalik ayakkabıları vurgularken pantolon paçalarındaki kısalığı da ön plana çıkarıyor. Henüz soğuk hava kendini tam anlamıyla hissettirmeden kısa paçalı pantolonları metalik ayakkabılarla mutlaka denemelisiniz. Tabii bacak boyu mevzusunu göz ardı etmeden!

2

Renk Uyumunu Unutmayın

Bu sezon öyle çok uyum ön planda değil evet. Kontrast renkler sokak modasında. Ama bu uyumsuzlukta bile aslında bir uyum var. Yani çok göze batmayan, gözü yormayan uyumsuzluk aslında öne çıkıyor. Her şeyi her şeyle kombinleyebiliriz evet ama bu her şey de tek dikkat çekici ayrıntı olmasına da özen göstermeliyiz. Eğer üzerinize leopar desenli bir kaban tercih ediyorsanız bunu gümüş ve parlak bir metalik ayakkabı ile değerlendirmek yerine, yakın tonları tercih etmelisiniz.

3

Peki Nasıl Giyeceksiniz?

Ayakkabı kombinlerin noktası aslında. Yanlış tarz bir ayakkabı tüm kombini ve duruşumuzu etkiliyor. Minyon biriyseniz yarım çizmelerden mutlaka uzak durun. Sivri burunlu yarım çizmelerden ise kaçmayın ve rahatlıkla giyin. Bacaklarınız kalınsa bu denli dikkat çekici bir ayakkabıyı tercih etmeyin. Tercih edeni görürseniz bunu ona uygun bir dille anlatın. Uzun, ince bacaklarınız var ise mutlaka bu yıl bu tarz bir ayakkabıyı değerlendirin.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükMetalik Botlarla Stil Sizi Çağırıyor
2017-Sonbahar-Kış-Modasında-Kafide-Farkı.jpg

2017 Sonbahar Kış Modasında Kafide Farkı

2016’nın sonlarına doğru adım adım ilerlerken, 2017 yılının moda parçalarını da incelemekten geri durmuyoruz. 2017 moda trendleri yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Yılın en dikkat çeken parçasının da kadife olacağı şimdiden belli olmuş oldu. Yeni yılda kadife parçaları her yerde göreceğiz. Yumuşacık kumaş, bedenimizi saracak. Hem de parlak ve gösterişli havası ile bizi aradığımız şıklığa da kavuşturacak. Kadife kombinleri kullanmak için 2017’yi de beklemeye gerek yok. Hazır sonbahar ayları gelmiş, havalar da soğumuşken, hemen kombinlerinizi yapmaya ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

SADECE ELBİSELERDE DEĞİL

Kadife bu sezon sadece elbiselerde değil, ayakkabılarda da sık sık göreceğimiz bir kumaş. Şimdiden bizi sarıp sarmalayan bu kumaşı sık sık tercih edeceğimiz konusunda da hiç şüphem yok. Üstelik modası hiç geçmeyen parçalardan olan kadife, asaleti ile de bizi büyüleyecek. Dışarıdan bakıldığında da gerçekten çok şık görünen kadife ile hem sokak modasında hem de gece gezmelerinde harika kombinler yakalamak mümkün.

MODASI HİÇ GEÇMİYOR

Aslında kadife kumaş herkesin evinde mutlaka vardır. Çünkü be modası geçer, ne de eskir. Üstelik de nostaljiktir. Ama her zaman kadifeyi sokaklarda çok görmeyiz. Çünkü o kendini dönem dönem sokaktan çeker, dolapların içerisinde yeniden çıkacağı günü beklemeye başlar. Eğer iddialı bir sezon gelmişse, kadife yine sahnededir. Her an trendler listesinde yer almaya hazır olan kadife, listede ilk sıradaki yerini bu sezon alacak. Öyle küçük detaylarla  da değil hem de. Tamamen tepeden tırnağa kadifeye boğulacağız. En tanıdık elbiseler, ceketler, favorimiz ayakkabılar, pantolonlar hep kadife olacak. Yani kısacası bu sezon bütün stiller kadifenin etkisi altına girecek diyebiliriz. Artık kadife kombinlere bir göz atmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Hadi kendimizi kadifenin büyüsüne bırakalım.

2017 KADİFE KOMBİNLERİ

Kadife şık kombinlerin her zaman hakkını veriri. İsterseniz gündüz modasında da kadife tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabılarla kadife takımları kombinlediğinizde gayet spor bir şıklık yakalayabilirsiniz. Hiç çaba harcamadan cool görünmenin yolu da bu kombinlerden geçiyor diyebiliriz.

1

Hemen kış moduna girmeye de acele etmeyin. Kumaş kadife diye kış geldiği anlamına gelmiyor. Daha havalar soğumamışken, askılı bir kadife elbise de tercih edebilirsiniz.

2

Sonbahar aylarının vazgeçilmezi ceketleri de kadife tercih edebilirsiniz. Günlük, salaş ve oldukça şık görünen kadife ceketler, harika kombinlerinizin en önemli parçalarından biri de kadife ceketler olacak.

3

Bu güne kadar kadife pantolon tercih ettiniz mi bilmiyorum ama bu günden sonra tervcih edeceğiniz kesin diye düşünüyorum. Çünkü yeni sezonda sık sık bu şık kadife pantolonları sokak modasında göreceğiz. Kadife pantolon derken, eskiden giyilen o korkunç kadife pijamalardan bahsetmiyoruz. Onları kesin olarak hayatınızdan çıkartın ve yeni model kadife pantolonlara bir göz atın. En az o pijamalar kadar rahat ama onlardan bin kat daha şık.

4

 

Daha Fazla Oku
Sema Büyük2017 Sonbahar Kış Modasında Kafide Farkı
Vücudunuz-Armut-Tipindeyse-Hangi-Kot-Pantolonu-Tercih-Etmelisiniz.jpg

Vücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolonu Tercih Etmelisiniz?

Pantolon satın almanın en zor olduğu vücut tipi armut vücut tipidir. Basenleriniz ortaya çıkmasın, ince görüneyim derken, alacak pantolon bulamazsınız. Hangi kot pantolon modelleri armut vücut tipi için daha idealdir sorusunu sık sık duyuyoruz. Peki gerçekten bu vücut tipi için hangi pantolonu seçmemiz gerekir?

Evet bir çoğumuz iş yerinde kot pantolon giymiyoruz. Ama sosyal hayatımızda hem rahatlığı hem de şıklığı için kot pantolonları çok sık tercih ediyoruz. Ama sportif şıklığı tercih edenler için kot pantolon seçimi bir hayli zor. Tabii ki vücudunuz fit değilse. Mesela armut vücut tipinde olanlar, kot pantolon seçiminde bir hayli zorlanıyor. Bu gün armut vücut tipinde olanlar için en uygun kot pantolon modellerini bir araya getirdik.

Koyu renk kot pantolon tercih edin.

Amacımız basen bölgesini gizlemek olduğundan koyu renkleri tercih etmek durumundayız. siyah lacivert bu yüzden dolabınızda olması gereken kot pantolon renkleri. Ayrıca koyu renk tercih ederken ön ve arka üst bacak bölgesinde açık tonlarda yıkaması olmamasına özen gösterin. Çünkü bu bölgelerdeki açık renk yıkamalar, dikkati oraya yoğunlaştıracaktır.

Kalça ve baseni şeklini takip eden ve tam oturan kesimleri tercih edin.

Satın alacağınız kot mükemmel bir şekilde kalça ve basen bölgenize oturmalı. Bacakları ve kalçayı çok sıkmaması önemli olmakla birlikte, kesim olarak vücut hattını takip eden bir formu olmalı. Yani ispanyol kesim gibi bollaşan paça kesimlerini giymek istiyor olsanız dahi bollaşma dizlerden başlamalı. Kot pantolon kalçadan veya basenlerden itibaren bol iniyorsa aşağıya foğru bu sizi daha geniş basenli gösterecektir.

Kot pantolon kumaş esnekliğine dikkat edin.

Likralı kot kumaşları içerisinde rahat hareket ettiğimiz için sevdiğimiz kumaşlar olsa da basen ve kalça bölgenizdeki fazlalıklar açısından riskli de olabilir. Eğer likralı kot kumaşı daha inceyse, daha az dokumalıysa vücudu toparlamak yerine tüm fazlalıkları boğum boğum yapacak ve ortaya serecektir. Bu yüzden likralı ama toparlayıcı özelliği olan kot kumaşlarına yönelmekte fayda var. Artık hemen her kot markasında farklı türden kot kumaşlarından yapılmış pantolonlar bulmak mümkün. Önemli olan ne istediğinizi bilmek.

Kot üzerindeki detaylar fazla olmasın.

Yazının en başında da belirttiğimiz gibi amacımız dikkati pantolona dolayısıyla basenlerimize çekmek olmadığından pantolon üzerindeki detayların az olmasına özen gösterin.

Paça boyuna dikkat edin.

Paça boyu ayarlaması olduğumuzdan uzun veya kısa görünmekle ilgilidir aslında. Ancak basenleriniz genişse özellikle de bacak boyunu uzun göstermek ince siluet görünümü de yaratacaktır. Bu noktada eğer ispanyol paça tercih ediyorsanız ayakkabı topuğunu kapatacak kadar uzun olmasına özen gösterin. Skinny jean gibi dar kot pantolonlar için de bileğin hemen üzeri daha uygun olacaktır.

Kısa bacak boyları için yüksek bel.

Artık sizlerin de iyi bildiği bir detay bu. Hem armut vücut tipine sahipseniz hem de bacak boyunuz üst beden oranla daha kısaysa görünümü dengeleyecek stil ipuçlarına ihtiyaç vardır. Bu noktada da yüksek bel kot pantolonlar imdadınıza yetişecektir. Ancak dar olmalarından dolayı basen-kalça bölgenizi ortaya çıkaracaklardır. Bu yüzden uzun bluzları kullanmakta fayda var. Özellikle de önü kısa arkası uzun asimetrik bluzlar hem bacak boyunuzu kesmez hem de geniş kalça görünümünü kapatır.

Cepler önemlidir.

Özellikle kot pantolondaki arka ceplerin küçük olmamasına özen gösterin. Bu popo kısmını olduğundan geniş gösterecektir. Kalça kısmı hafif streç ve bacak kısmı hafif genişleyen modelleri seçin. Böylelikle kalçalarınız fit duracaktır.

Geniş paçalardan uzak durun.

Uzak durulması gereken pantolon modelleri, düşük bel ve geniş paçalı olanlar. Çünkü olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olurlar.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükVücudunuz Armut Tipindeyse Hangi Kot Pantolonu Tercih Etmelisiniz?
Blazer-Ceket-ile-Şıklık.jpg

Blazer Ceket ile Şıklık

Her stilde her kombinde iyi duran bir ceket var mı derseniz, bence blazer ceketler bu işin adresi. Her stile uygun, her kombinde göz alıcı gören bu ceketlerle bir iki küçük numara sayesinde şıklığı anında yakalayabilirsiniz. Ama ben kombinleyemiyorum, nasıl giyilir bilmiyorum diyorsanız, onu da yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. İşte size blazer ceketlerle tarz ve şık olmanız için çok basit ip uçları…

Sonbaharın ne soğuk ne sıcak havası için deri ceketler, bomber ceketler gibi blazer ceketler de en çok tercih ettiğimiz ceket modellerinden biri. Blazer ceket gibi sadece klasik stilin temsilci gibi düşünülen ceket modelleri genellikle sadece klasik-şık kombinlerin bir parçası yapılır. Aslında blazer ceketler hemen her stilin, hemen her kombinin iyi bir tamamlayıcı olabilir. Sorun bunu tam olarak nasıl yapacağımızı bilememekten kaynaklanıyor. Bu yüzden sizler için blazer ceket ile stil ipuçları derledim. Burada yeri geldiğinde blazer ceketler ile şık-klasik stil kombinleri yapmak, yeri geldiğinde daha spor ama günlük şıklık için yeri geldiğinde de daha salaş-rahat stil için kombin yapmak için fikirler ve örnekler bulabileceksiniz.

Kahverengi, bordo, gri, lacivert ve turuncu sonbahar için en popüler renklerden. Dolayısıyla blazer ceketin renk seçimini de bunlardan birinden yana kullanabilirsiniz.

Eğer minyon kadınlardansanız kısa blazer ceketler sizin için daha iyi seçimler olacaktır. Ceket boyu kadar önemli diğer konu da ceketin kol ve kesiminin tam olarak vücuda oturmasıdır. (Elbette içinize kalın bir kazak giyebileceğiniz kadar boşluk olmalıdır)

Yukarıdaki ofis stiliniz veya günlük şıklık yakalamak isteğiniz zamanlar için örnek alabilirsiniz. Stiletto gibi ince topuklu ayakkabılar ile kombini tamamlamak her zaman kombininizi şıklık anlamında bir adım ileriye götürecektir.

Buradaki ceketleri iş yerinizde kalem etek ve topuklu ayakkabılar ile kullanırken, sosyal hayatınızda kot ve spor ayakkabılarınız ile de kullanabilirsiniz.

Eğer rahatlık benim için önemli diyorsanız kuşkusuz spor ayakkabılar spor kombinlerinizin vazgeçilmezi olacaktır. Özelliklikle günlük şıklık için en çok tercih edilen kombinlerden biri de kot-tişört-blazer ceket üçlüsüne eşlik eden topuklu ayakkabılar oluyor.

Kombini renklendirmek, baskı ve desenleri stile adapte edebilmek için yine blazer ceketleri kullanabilirsiniz. Böylelikle aslında sadece kot-kazak gibi oldukça sıradan sayılabilecek bir kombine desenli blazer ceket ile hareket ve farklılık katabilirsiniz.

Tüm bu kombin fikirleri içerisinde elbiseleri unutmamak gerek. Bu noktada aslında elbise etek boyu ceket boyu ilişkisi oldukça önemli. Eğer uzun blazer ceket giyiyorsanız giydiğiniz mini elbisenin boyunun blazer ceket ile aynı boyda veya daha kısa olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer elbisenin boyu daha uzunsa, uzun blazer ceket yerine kısa modellerin kullanılmasının daha iyi bir görüntü sağlayacağını düşünüyorum.

Giydiğiniz blazer ceketi ve stilinizi bir adım ileriye taşımak için aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu noktada kalın-büyük şallar kadar en çok kullanılan bir diğer aksesuar kemerler. Özellikle aslında maskülen tarzı olan blazeri ceket üzerine kemer taktığınız zaman beliniz ortaya çıkacaktır. Böylelikle de daha feminen bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca kolları bir kaç kez kıvırmak veya yukarıya doğru çekmek stili yansıtmada daha güçlü bir etki ortaya çıkaracaktır.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükBlazer Ceket ile Şıklık
Oversized-Kazaklar-Nasıl-Giyilmeli.jpg

Oversized Kazaklar Nasıl Giyilmeli?

Kış ayları geldi ve kazaklar artık ortaya çıktı. Kış aylarının en trend kazaklarından olan Oversized Kazaklar ile ilgili stil ip uçlarını sizler için hazırladım. Aslında biliyorsunuz ki bu yıl kat kat giyinmek pek bir moda. Ama kat kat giyinirken tarz görünmek hiç de kolay değil. Peki hem kat kay giyinip hem nasıl doğru stili yakalayacaksınız. Elbette kombinlerinizi doğru yaparak. Bugün size hem Oversized Kazaklarla şık olmanın hem de kat kat giyinerek tarz görünmenin ip uçlarını vereceğiz. Hadi gelin birlikte bakalım.

Sonbahar doğumlu biri olduğumdan mıdır bilmiyorum ama en sevdiğim mevsimdir, sonbahar. Bir kadının stilini gösterebileceği mevsimlerdir aynı zamanda sonbahar ve kış. Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin de bir yoludur. Bu noktada sonbahar-kış kombinlerinde gerek rahatlıkları gerekse sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullandığımız kıyafetler, kazaklar. Ancak bugünkü konumuz üzerimize bir kaç beden gibi büyük duran, son bir kaç yıldır moda olduğundan artık çok iyi bildiğimiz oversized yani büyük-bol kazaklar. Bu kazaklar şekilleri ve tarzları sebebiyle hep salaş ve spor kıyafetlerle kombinlenebilecekleri düşünülür. Aslında bu büyük-bol kazaklar ile şık stiller de yaratmak mümkün. İşte, spor veya şık oversized kazaklar ile stil ipuçları..

Bol-büyük kazaklar söz konusu olduğunda akla ilk gelen kot pantolonlar oluyor. Ancak bunun sıradan olarak nitelendirebileceğimiz bir kombin olduğunu belirtmeliyiz. Böyle bir kombin yaptığınız zaman aksesuarlar veya ayakkabılarınızla farklılık katmalı veya stilinizi anlatan bir imza atmalısınız.

Oversized kazaklar sezonun popüler bir diğer kıyafetlerinden olan pileli etekler ile bir araya getirebilirsiniz. Eğer bu kadar bol bir stilde kıvrımları biraz daha ortaya çıkarmak istiyorum derseniz belinize, ince, kazağınızla aynı renk (eğer uzun boylu değilseniz farklı renk kullanmak boyunuzu kesecektir) bir kemer takabilirsiniz.

Ayrıca culottes yani pantolon-etekler de iyi bir tamamlayıcı olabilir. Sadece culottes, vücut şekline uygunluk ve bacak boyu açısından herkese uygun olmayabilir. Böyle bir kombin yaparken dikkatli seçimler yapmakta fayda var. Elbette topuklu ayakkabı olmazsa olmazlardan! Peki, pantolon etek modelleri (culottes) nasıl giyilir, hangi vücut tipi, nasıl kombinlemeli?–> ilkbahar trendi pantolon etek nasıl giyilir?

Daha şık seçimler arayanlar için midi etekler doğru bir seçim olabilir. Özellikle dar kalemlerin üzerinde, kazağın bir ucunu içine sokarak oluşturacağınız kombinler yapabilirsiniz.

Kazakların kesimi, modeli gereği bol olması daha basık bir görünüme sebep olabilir. Bu sebeple eğer boyunuz uzun değilse bunu dengeleyecek kombinler yapmalısınız. Bu yüzden bu kazaklarla yapacağınız kombinlerde topuklu ayakkabı kullanmayı düşünmelisiniz. Ayrıca baştan ayağa aynı renk veya tonlarındaki kıyafetleri kombinleyerek daha zayıf ve uzun görünebilirsiniz.

Eğer uzun boyluysanız bu kazaklar ile daha özgür kombinler yapabilirsiniz. En azından kısa görünme endişeniz olmayacaktır. Bu durumda stile farklılık katmak adına kontrast renkleri deneyebilirsiniz.

Son olarak, yeni moda kazak ile mi mükemmel görünürsünüz yoksa vücudunuza uyan bir kazak ile mi? Aslında doğru yaka, doğru kesim veya doğru kazak boyunu tercih ederek hem trendlere hem de vücudunuza uyan şekilde giyinebilirsiniz

Daha Fazla Oku
Sema BüyükOversized Kazaklar Nasıl Giyilmeli?
2017-Sonbahar-Gelinlik-Modelleri.jpg

2017 Sonbahar Gelinlik Modelleri

Modanın zamansızlığından hep bahsediyoruz. Biz daha 2016 sonbaharını bitirmeden, 2017 Sonbahar gelinlik modelleri vitrinlerde yerini aldı bile. Eğer sonbahar kadınıysanız ve düğünüm bile sonbaharda olmalı diyenlerdenseniz mutlaka bu modellere göz atmanızı öneriyoruz. Çünkü bu modeller sizi en özel gününüzde prensesler gibi gösterecek olan modeller. Peki 2017 sonbahar gelinlik trendlerinde neler göreceğiz? Hangi modeller moda olacak? Detaylarda neler gizli olacak? Hadi gelin hep birlikte 2017 sonbahar gelinlik trendlerine birlikte göz atalım.

Genç Dokunuşlar:

Beyaz gelinlikler özünde saflığı, masumiyeti temsil ediyor bildiğiniz gibi. Bu noktadan hareketle tasarımcılar gençliğin masumluğunu gelinliklere taşımaya çalışmışlar aslında. Kullandıkları danteller ile kadınlığı vurgularken, derin dekolteler yerine kullandıkları daha kapalı transparan detaylar, viktoryen tarzı yakalar ile masumiyeti korumaya çalışmışlar. Aplikeler ve çiçekler de yine olmazsa olmazlardan.

Büyük Fiyonklar:

Kişisel olarak ben fiyonkları hemen hiç bir kıyafette sevmiyorum, hele ki burada olduğu gibi kocamansa… Elimde olmadan bir hediye paketi gibi görüyorum. Ancak biliyorum ki özellikle sırtta yer alan fiyonkları çok sevenler var. Sonbahar 2017 gelinlik trendleri içerisinde fiyonklar mümkün olan en büyük boyda tasarlanmış.

3 Boyutlu Dokular:

İnce danteller her zaman bir gelinlikte yer alacaktır kuşkusuz. Ancak bu sezon danteller üzerinde tam olarak bir üç boyutlu etki yaratan çiçek aplikeler, güpür, makrome işlemeler, büyük fırfırlar gelinliklerin en çok öne çıkan unsurları. Bu detaylar çoğu zaman gelinliklere daha romantik bir hava kattığı gibi doğru yerde kullanıldıklarında vücut hatlarını belirginleştiriyorlar.

Dansa Çağrı:

Tüm geceyi dans ederek geçirmeyi aklına koymuş gelinler için özel tasarlanmış gelinlikler… Gelinliğiniz sizinle birlikte dans etsin istiyorsanız fırfır, püskül ve kat kat tüyler tam da size göre. Bu gelinlikler ile genç, enerjik hissedeceğiniz gibi çok da eğlenebilirsiniz. Bohem tarzın da harmanlandığı bu modeller ile ekstra bir gelin saç aksesuarı, büyük takılara filan da ihtiyacınız olmayacaktır üstelik.

Asimetrik Etekler:

Daha çok önü kısa, arkası uzun gelinlik modelleri göreceğiz. Genellikle büyük fırfırlar ile hareketlilik kazandırılmış bu etek modelleri aslında biraz da ayakkabısını gözler önüne sermek isteyen gelinlere hitap ediyor. Bu tip gelinlik modellerinde etekler yüksek bel çalışıldığı gibi düşük bel olarak da çalışılmış. Eğer bacak boyunuz uzunsa düşünmeden düşük beli tercih edebilirsiniz. Ancak aksi takdirde yüksek bele yönelmekte fayda var. Ayrıca çok şık bir ayakkabı satın almayı da unutmayın!

Kısa Gelinlikler:

Ben her ne kadar kısa gelinlikler gibi çok genel bir alt başlık atmış olsam da kısa çan etekler, mini etekler gibi çok fazla seçenek var içerisinde. Onların içerisinde de en çok öne çıkanı A kesim, diz altı çan etekli gelinlikler. Vintage model bu gelinlerden tercih etmeyi düşünüyorsanız, küçük, tüllü şapka gibi bir saç aksesuarı kullanın derim. Böylelikle tam bir küçük hanımefendi görünümü yakalarsınız…

Sade Gelinlikler:

Bu kadar, fırfır, tül, dantel, aplike, tüy gibi öne çıkan çıkan ayrıntılar bana göre değil sadelik baş tacıdır diyenler için müjde! Aslında çok ince bir dengedir, gelinin veya gelinliğin daha çok ön plana çıkma mevzusu… Yani gelinlikler bir yandan insanların ağzını açık bırakacak türden bir gelinlik ararken bir yandan güzelliği ile geceye damga vurmanın yollarını arıyor. Birini fazla kaçırdığınız zaman gecenin yıldızını belirlemiş oluyorsunuz.

Pantolon:

Ünlüler pantolon gelinlikleri tercih ettiğinden beri daha çok dikkatimiz çeker oldu bu stil. Açıkçası daha maskülen bir hava kattığını düşündüğüm pantolonların bir gelinlik olarak kullanılması düşüncesini pek benimseyemedim. Bana sadece nikahın olacağı bir evlilik töreni için normal gibi gelse de şimdilerde pek çok gelin rahatlığı ön planda tuttukları, farklı olmak istedikleri için pantolon takım ve tulum gelinliklere yöneliyorlar.

Daha Fazla Oku
Sema Büyük2017 Sonbahar Gelinlik Modelleri
2017-İlkbahar-Yaz-Renkleri.jpg

2017 İlkbahar Yaz Renkleri

2017 yaklaşırken şimdiden İlkbahar Yaz ayları için renk trendleri belli olmaya başladı bile. Ünlü markalar çoktan 2016 İlkbahar – Yaz koleksiyonlarını tasarlamaya ve görücüye çıkarmaya başladı. Evet siyah, kırmızı, beyaz her sezon moda ve vazgeçilmezler arasında. Ama 2017 İlkbahar Yaz aylarında daha canlı ve cıvıl cıvıl renkler de moda olacak.

Geçtiğimiz ay hemen hemen bütün ülkelerde moda konuşuldu diyebilirim. Paris, Londra, İstanbul ve daha bir çok kentte moda rüzgarları esti. Biliyoruz ki birkaç sezon sonranın bile trendleri önceden belli oluyor. Dünyaca ünlü markaların İlkbahar-yaz 2017 koleksiyonları moda haftalarında gözler önüne serildi. 2017 İlkbahar Yaz sezonuna damga vuracak renkler de Pantone Renk Enstitüsü tarafından açıklandı. Peki nedir bu renkler, gelin birlikte bakalım.

Niagara Denim Mavi:

Mavinin rahatlatıcı ve soft mavi tonlarından biri. Mavinin diğer hemen her tonu ile muhteşem bir uyum sergilemesi de cabası. Carolina Herrera denim trençkot ve denim elbise tasarımlarında bu rengi kullanmış. Diğer yandan Altuzarra, Dkny, Armani gibi pek çok markada bu renk tercihini görmek mümkün. Kimi bu rengi ipek kumaşta, kimi gece elbiselerindeki tül detaylarında kimisi ise triko ve kazaklarda kullanmış.

Çuha Çiçeği Sarısı:

İlkbahar ve yaz sezonu söz konusu olur da sarı olmaz olur mu! Geçen yıl baharatlı hardal sarısı tonu trendken bu yıl sarının daha iç ısıtan, daha canlı bir tonu trend… Güneş gibi parlamak istiyorsanız, çuha çiçeğinden ilham alan sarının bu tonunu aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Lapis Mavi:

Niagara denim mavinin aksine daha canlı bir tonu mavinin. Güneşli bahar günlerinde mükemmel görünecek, lacivertin canlı tonu da diyebiliriz aslında bu renge. Eğer güçlü ve kendine güveni temsil eden bir renk arıyorsanız, lapis mavi doğru bir tercih olacaktır.

Kırmızı-Turuncu:

Alt tabanında kırmızı olan turuncunun bu alev gibi tonu aşkı ve eğlenceyi temsil ediyor. Bu rengi nötr renklerle bir araya getirdiğiniz zaman çok daha çarpıcı ve göz alıcı görünecektir. Bir bahar düğünü, mezuniyet gecesi veya sadece bir yaz partisi için tercih edilebilecek renklerden biri.

Aqua Mavi

Tropikal çağrışımlar yapan bir maviden bahsediyoruz. Bu rengi gördüğümde hep taze, canlı bir his içimi kaplar. Aynı zamanda da romantik olduğunu düşündüğüm bir renk. Sizin de fark ettiğiniz gibi yeşili alt tonlarında taşıyor. Gece elbiselerinde kullanıldığında asil bir zarafet katıyor.

Yeşil:

Aslında yeşilin içerisinde sarının olduğu bir tonu diyebiliriz. Tam da doğadan ilham alan bir renk. Lacoste, Michael Kors gibi pek çok markada yeşilin bu tonu ile karşılaşabilirsiniz.

Pembe Civanperçemi:

Moda haftası sürecince gördüğümüz koleksiyonların hemen hepsinde pembenin bir tonu vardı aslında. Soft, romantik pembelerin dışında buradaki gibi pembenin canlı tonları da görmek mümkün önümüzdeki bahar ve yaz aylarında.

Lahana Yeşili:

Yine doğadan ama bir yandan sağlıktan da ilham alan renk trenlerinden biri. Lahana Yeşili olarak adlandırılsa da askeri yeşile çok yakın bir ton. Dolayısıyla çok da yabancılık çekeceğimizi düşünmüyorum bu renge.

Tatlı Leylak / Elektrik Mor:

Morun bir tonu hemen her sezon kendine trendler içinde yer buluyor. 2017 renk trendleri içinde de morun bu tatlı moru göze çarpıyor.

Metalik Renkler- Altın/Gümüş:

Metalik renklerin modası geçecek gibi görünmüyor. Siyah, beyaz, kırmızı gibi olmazsa olmaz renklerin içerisine metalikleri de katacağız gibi görünüyor.

Daha Fazla Oku
Sema Büyük2017 İlkbahar Yaz Renkleri