Aksesuar

4-5.jpg

2016 – 2017 Takı Modellerinde Trendler Belli Oldu

Stili belirleyen en güçlü aksesuarlardan biri de takılar. Herkesin zevki her şeyde farklıdır. Takıda da abartıyı seven var, sadelikten yana olan var. Ama Takı zevkimizi biraz da sezonun trendleri belirliyor diyebiliriz. Peki 2016 – 2017 Takı Modellerinde Trendler neler? Bu yıl hangi takılar moda olacak? Hadi gelin hep birlikte bakalım.

Takılar, bir çok zaman kadınların stilini belirleyen star parçalardır. Hatta erkeklerde de durum böyledir. Yani sadece bayanlar için değil, erkekler için de takı trendleri var. Mesela büyük bir taşlı kolye, giydiğiniz sade beyaz bir tişörte bile çok şık bir hava katabiliyor. Ya da sade bir şıklık için bir çift inci küpe de yeterli olabiliyor. Takılar bir anda görünüşümüzü değiştiren parçalar olmakla birlikte aynı zamanda her sezon değişiklik de gösteren parçalar. Peki 2016 – 2017 Takı Modellerinde neler göreceğiz? İşte bu sorunun yanıtı…

Bileklikler Eldivenlerin Üstünde

1

Malum kış ayları geldi soğuklar da başladı. Eldivenler yakında ellerimizde yerini almaya başlayacak. Bu sezon takılarımı nasıl göstereceğim diye dert etmenize gerek yok. Kol manşetleri, uzun kollu giysiler, eldivenler bu yıl takılarla süslenecek. Yani bu yıl gösterişli bilekliklerimizi ve takılarımızı eldivenlerimizin üzerine takacağız. Bu yıl büyük markaların koleksiyonlarında bu tarz takıları çok sık göreceğiz.

Broşlar Küçüldü

2

Broş trendinin geri geleceğine belki de bir çoğumuz inanmıyorduk. Bu sezon broş trendi geri geldi ama biraz küçülerek. Yani o yakamıza taktığımız kocaman taşlı broşların yerine bu sezon daha küçük ve sade broşları göreceğiz. Kot ceket ve gömleklerinizin üzerine birkaç tane broş takarak daha şık bir görünüm de yakalamanız mümkün.

İnciler Yeniden Moda

3

Uzun yıllardan bu yana modası geçmeyen bir takı var mı diye sorsanız benim aklıma ilk olarak inciler gelir. Zariflik, şıklık denilince de bence akla gelen ilk takı inciler oluyor. İncileri bu yıl da çok sık göreceğiz ama biraz daha farklı bir yorumla. Yani inciler takıların içerisinde yer alacak. Hatta şapka, broş ve eldivenler üzerinde de incileri çok sık görmemiz mümkün olacak.

Her Parmağa Yüzük

3

Barış Manço’nun yüzüklerini hatırlarsınız. Bütün parmaklar dolu ve yüzükler de böyle büyük büyük. İşte tam da bu sezon o iç geçirdiğimiz yüzükleri almanın zamanı geldi. Hemen koşun aksesuarcılara ve parmaklarınızı o kocaman yüzüklerle doldurmaya başlayın.

Tasma Kolyeler de Moda Olacak

4

2015 – 2016 sezonunda görmeye başladığımız tasma kolyeler, 2016 – 2017 sezonunun da en çok tercih edilen parçaları arasında yer alacak. Aslında bu trend çok da yen değil. 90’lı yıllarda bayanlarda bu kolyeleri çokça gördük. Ama modada geri dönüşün yaşandığı bu yıllarda tasma kolyeleri görmek bizi hiç de şaşırtmadı.

Tek Kulağa Küpe

5

Küpeler artık birbirinden ayrıldı. Yani çift olarak küpe takmak baya eski zamanlarda kaldı. Artık tek kulağa büyük taşlı, püsküllü, zincir, uzun küpeler bu sezon tek kulakta oldukça da şık görünüyor. Geçtiğimiz sezon da bu trend çok popülerdi. Anlaşılan birkaç sezon daha popüler olmaya devam edecek.

 

Daha Fazla Oku
Sema Büyük2016 – 2017 Takı Modellerinde Trendler Belli Oldu
2016-2017-Sonbahar-Kış-Çanta-Modelleri.jpg

2016-2017 Sonbahar-Kış Çanta Modelleri

Sezon değişince moda da baştan aşağıya değişiyor. Sadece kıyafetler değil irili ufaklı aksesuarlar da bu değişimden payını fazlası ile alıyor. Çantalarda da değişen trendleri takip etmek kadınların en büyük tutkusu haline geldi. Çanta meraklısı olsun olmasın, kadınlar yeni sezonun trendi olan çantalardan mutlaka bir tane edinmek istiyor. Peki bu sezon çantada trend ne? İşte 2016-2017 Sonbahar-Kış Çanta Modelleri…

1- Çapraz Takılan Çantalar:

Aslında sonbahar-kış sezonu için rahatlık ve şıklık bir arada olacak diyebiliriz. Sahip olduğumuz en şık çantaları bile çapraz takarak, elleri özgür bırakacağımız bir sezon olacak. Özellikle çanta askılarının çantalardan daha popüler olacağı bir sezon bizi beklediğinden buna pek şaşırmamak da gerek. Kimi zaman elde çanta taşımanın ızdırap olduğunu fark etmiş olsalar ki çapraz takılan çanta modasını podyumlara taşıyarak bizi rahata erdirme gereği duymuşlar. Bu noktada çapraz takıyoruz diye askıların boyunu da çok uzun tutmamak gerek. Bel ile kalça kemiği arasındaki boylar hem rahatlık hem güvenlik hem de şıklık için yeterli. Givency, Prada, Channel, Gucci gibi pek çok markanın koleksiyonlarında postacı çantası stilinden ilham alan çapraz takılan çanta modellerine rastlamanız mümkün.

2- Kutu Çantalar /Kutu Şeklinde Çanta Modelleri:

Açıkçası bayıldığım, son zamanların en moda çantaları olduğunu düşündüğüm modeller kesinlikle kutu çantalar. Gece çantası olarak kullandığımız kutu gibi portföy çanta modellerine alışkınız zaten. Aslıdan onların biraz daha büyük ve saplı modelleri olarak nitelendirebiliriz. Üstelik bu çanta modelleri hem gece çantası hem de gündüz çantası olarak kullanılabiliyor. Kutu çanta modellerine koleksiyonunda en çok yer veren markalardan biri Dolce&Gabbana. Sade tasarlanan kutu çantaların yanında işlemeli, taşlı kutu çantalarıyla hemen herkesin ilgisini çekti diyebiliriz. Benim en beğendiklerimden biri Salvatore Ferragamo‘nun 2016 sonbahar koleksiyonundaki kahverengi kutu çanta modeli. Diğer yandan Louis Vuitton, Balenciaga gibi markalarda da bu çanta modelleri ile denk gelmeniz mümkün.

3- Bel Çantaları:

Çocukken çok kullanırdım bel çantalarını. O zamanlar modaydı bir de tabii. Sonrasında tam anlamıyla demode oldular diyebilirim. Son bir kaç sezondur küçük küçük ayak seslerini duymaya başladığımız bel çantaları sonbahar-kış sezonuyla birlikte daha çok kendinden bahsettirecek gibi. Tıpkı çapraz takılan postacı çantaları gibi elleri özgürleştirdiğinden tercih sebebi olacaklar gibi görünüyor. Özellikle de gittiğiniz gezilerde, seyahatlerde rahatlıklarıyla bir adım öne çıkıyorlar. 3.1 Phillip Lim, Prada ve Chanel gibi markalarda da bel çantaları tasarımlarıyla karşılaşmanın mümkün.

4- Dikkat Çekici Sırt Çantaları:

Sırt çantası modellerinin son yıllarda bu kadar popüler olmasından ötürü çok mutlu olanlardan biriyim. Yeni moda sırt çantaları da modern ve dikkat çekici olunca tam anlamıyla vazgeçilmezim oldular. Versace, Lanvin, Louis Vuitton, Michael Kors gibi ünlü markaların da sırt çantası modelleri tasarlamasıyla hemen herkesin tercihi oldular aslında. 2017 çanta trenleri sırt çantalarını elde taşıyacaksınız dese de pek umursayacağımı sanmıyorum!

5- Göz Alıcı Çanta Askıları ve Çanta Sapları:

2017 çanta modası içinde en dikkat çeken kesinlikle çanta askıları ve çanta sapları. Markaların ortaya çıkardığı tasarımlar içerisinde öyle askılar ve saplar var ki sadece onun için çantaya adeta aşık oluyorsunuz. Özellikle gitar askısı ilhamıyla yola çıkan Fendi benim için en iyisi ve en çok dikkat çekeni. Aşağıdaki resimde gördüğünüz mavi çantanın markası Fendi. Yanında kilitli iğne şeklindeki sapıyla dikkat çekense Vionnet. 2017 modası içerisinde aksesuar olarak neye yatırım yapmalı diye sorarsanız benim cevabım kesinlikle çanta askısı ve çanta sapı olur. Pek çok marka çantalarından bağımsız olarak askıları ve sapları satışa çıkardı bile.

Daha Fazla Oku
Sema Büyük2016-2017 Sonbahar-Kış Çanta Modelleri