Cahilce.com Blog

Cahilce Nameler

Metalik-Botlarla-Stil-Sizi-Çağırıyor.jpg

Metalik Botlarla Stil Sizi Çağırıyor

Sonbahar kış aylarında malum havanın karanlık yüzünü görüyoruz. Ama bu karanlığı biraz olsun aydınlatmak sizin elinizde. 2017 Sonbahar kış aylarının o sıkıcı atmosferinden kurtulmak, daha eğlenceli bir tarz yakalamak isteyenler için bu yazıyı hazırladım. Dinamik bir tarz yazımızla ayaklarınıza geldi. Evet tam da doğru söz bu! Çünkü 2017 ayakkabı modasına metalik botlar damga vuracak. E o zaman hazırsanız bakalım bu botları nasıl kombinler, neyle giyeriz?

Metalik Bot Modelleri

Pırıl pırıl parlayan ne kadar renk varsa bu sezon o kadar moda! Özellikle de ayakkabılarda çok sık göreceğimiz bu renkleri kullanacağımızı birkaç yıl önce bize söyleseler hayretler içerisinde bakardık kesin. Fakat eski sade, sıkıcı ve sıradan ne varsa onlar artık yok. Yeni sezonda çok canlı, çok hareketli rengarenk botlar, çizmeler moda olacak. Aslında biraz ön yargılı davrandığınızı tahmin edebiliyorum. Ama alüminyum folyo giyin demiyorum size. Bu modeller sizin kombinlerinizi öyle bir değiştirecek ki kendiniz bile inanamayacaksınız. Ben size kombinleri görmeden karar vermeyin derim.

Sportif Şıklık

Hava koşulları kış aylarında bizi zorlamanın yanı sıra kombin imkanlarımızı da bir hayli kısıtlıyor. Kat kat kıyafetler giymek canımızı sıksa da bu şekilde de şıklığı yakalamanın yolları yok değil. Artık bu kombin sorununa bir dur demenin zamanı geldi diye düşünüyorum. O halde bu önerime bir kulak verin. Mesela klasik bir gri kaban, ince ve şık bir tişört, altına şık bir kot pantolon ve harika bir metalik bot.

1

Kısa Paça Pantolondan Vazgeçmeyin

2016 2017 Sonbahar / Kış modası aslında metalik ayakkabıları vurgularken pantolon paçalarındaki kısalığı da ön plana çıkarıyor. Henüz soğuk hava kendini tam anlamıyla hissettirmeden kısa paçalı pantolonları metalik ayakkabılarla mutlaka denemelisiniz. Tabii bacak boyu mevzusunu göz ardı etmeden!

2

Renk Uyumunu Unutmayın

Bu sezon öyle çok uyum ön planda değil evet. Kontrast renkler sokak modasında. Ama bu uyumsuzlukta bile aslında bir uyum var. Yani çok göze batmayan, gözü yormayan uyumsuzluk aslında öne çıkıyor. Her şeyi her şeyle kombinleyebiliriz evet ama bu her şey de tek dikkat çekici ayrıntı olmasına da özen göstermeliyiz. Eğer üzerinize leopar desenli bir kaban tercih ediyorsanız bunu gümüş ve parlak bir metalik ayakkabı ile değerlendirmek yerine, yakın tonları tercih etmelisiniz.

3

Peki Nasıl Giyeceksiniz?

Ayakkabı kombinlerin noktası aslında. Yanlış tarz bir ayakkabı tüm kombini ve duruşumuzu etkiliyor. Minyon biriyseniz yarım çizmelerden mutlaka uzak durun. Sivri burunlu yarım çizmelerden ise kaçmayın ve rahatlıkla giyin. Bacaklarınız kalınsa bu denli dikkat çekici bir ayakkabıyı tercih etmeyin. Tercih edeni görürseniz bunu ona uygun bir dille anlatın. Uzun, ince bacaklarınız var ise mutlaka bu yıl bu tarz bir ayakkabıyı değerlendirin.

Sema BüyükMetalik Botlarla Stil Sizi Çağırıyor
Beğendiniz mi? O halde bu tarifi paylaşın!

Bir Cevap Yazın

İlgili Paylaşımlar