Cinsellik

Denenmiş-Seks-Tavsiyeleri.jpg

Muhteşem Seks İçin Denenmiş Tavsiyeler

Seks konusunda denenmiş tavsiyelere biraz kulak vermeye ne dersiniz? Sitemizin takipçilerinden gelen, seks konusunda denenmiş tavsiyeleri sizler için derledik. Yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde seks hayatınızı daha da hareketli bir hale getirebilirsiniz. İşte site takipçilerimizden gelen seks tavsiyeleri…

1-Yatak odanızı düzenleyin

Seks hayatının iyi olması için ilk şart, yatak odasının düzenli olmasıdır. Etrafta yığılı duran kıyafetler, ya da en özel anınızda içeriye giren bir evcil hayvan mutlaka dikkatinizi dağıtacaktır. Bu nedenle romantik bir atmosfer için yatak odanızı her zaman düzenli tutun.

Takipçilerimizden 23 yaşındaki Eda bu konudaki bir deneyimini bizlerle paylaşmış. Eda diyor ki; zaman ayırıp bir türlü yatak odamızı toplayamıyorduk. Sonunda karar verdik ve düzensizliği ortadan kaldırmak için tam bir günümüzü ayırdık. Odada fotoğraf çerçeveleri vardı ve içerisinde de ailemizin resimleri duruyordu. Onları kaldırarak sadece kendi fotoğraflarımızı bıraktık. Seksi oyuncaklarımızı da çekmecelere yerleştirdikten sonra odaya romantik mumlar yakıp, telefonumuzdan romantik bir müzik açtık. Bu sayede seks sırasında sadece birbirimize odaklanabildik ve muhteşem bir seks yaptık. O kadar ateşli anlar yaşadık ki bir ara yatak odamız alev alacak sandım.

2- Günü çıplak geçirmek

O gün birlikte zaman geçirecekseniz akşama kadar çıplak kalmayı deneyin.

Bu konu hakkında da takipçilerimizden 24 yaşındaki Dilek’in önerilerine kulak verelim. Bakalım partneri ile çıplak geçirdikleri bir günde neler yaşamışlar. O gün sabah uyanınca duş aldım. Sonra aklıma bir fikir geldi ve sevgilime de bunu söyledim. O gün akşama kadar ikimiz de evde çıplak olacaktık. Daha önce hiç bu kadar uzun süre birlikte çıplak kalmamıştık. İkimiz için de muhteşem bir deneyim oldu. Akşama kadar birlikte çıplak takıldık. Sadece biraz kendi vücudummdan rahatsız oldum. Ama bu deneyim ikimize de iyi geldi.

3- İç çamaşırı alışverişi

Artık belki de alışverişe çıkmanızın zamanı gelmiştir. Neden yeni iç çamaşırları alarak erkeğinizi bu şekilde etkilemeyi düşünmüyor sunuz? Bakın takipçilerimizden 27 yaşındaki Funda bu konuda ne diyor? Erkek arkadaşımı benimle iç çamaşırı almaya gelmesi için ikna ettim. Çünkü onun seçimi benim için önemliydi. Sevişirken onun gözüne hoş gelecek şeyler tercih etmeliydim. Aslında mağazada önce biraz tedirginlik yaşasa da daha sonra rahatladı ve bana önerilerde bulunmaya başladı.

4- Striptiz şov

Seks öncesi sevgilinizi biraz memnun etmek için striptiz şova ne dersiniz? Ben yapamam edemem demeyin, seksten zevk almak ve partnerinize zevk vermek için buna gerçekten ihtiyacınız var. Onu koltuğa oturtun ve en seksi dansınızı onun için yapmaya başlayın. 26 yaşındaki Füsun, yaşadığı bu deneyimi sizler için anlatıyor; bir film izlemiştim ve içinde striptiz sahnesi vardı. Gerçekten de çok ilgimi çekmişti. Erkek arkadaşımın seks sırasında zevk alması benim için önemli olduğundan aynısını yapmayı kafama koydum. Siyah iç çamaşırlarımı giyerek her yerime krem sürdüm. Aynada kendime baktığımda gerçekten de karşımda seksi bir kadın duruyordu. Sonra da harika bir müzik açarak sevgilimin karşısına çıktım. Beni o halde görünce şaşkınlık ve memnuniyet arasındaki ifadesini size anlatamam. Çok mutlu oldu ve beni de seks sırasında mutlu etti.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükMuhteşem Seks İçin Denenmiş Tavsiyeler
Seks-Hakkında-Bilmediğiniz-Gerçekler.jpg

Seks Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Seks hayatın çok önemli bir parçası. Aslında her ne kadar böyle özelimizi ulu orta konuşmayı sevmesek de seks hakkında bilmediğiniz gerçekleri sizler için derledik. Mesela kadınlar ne kadar sürede tahrik olur? Kadınlar ne zaman orgazm olur gibi sorularınızın yanıtlarını burada veriyoruz. Seks hakkında bilinmeyen gerçekleri okumaya hazır olun.
1- Kadınların aşağı yukarı 20 dakikada tahrik olduğunu duymuşsunuzdur. Yeni yapılan araştırmalara göre, kadınların vücut ısılarına paralel olarak 11–12 dakikada tahrik olduğu kanıtlandı.
2- Yatay durumdayken koku alma ve işitme duyularınızın daha iyi çalışacağını göz önünde bulundurarak, ayakta olacağınız pozisyonları tercih etmemenizi tavsiye ederiz.
3- İngiliz Aile Planlaması Birliği’nin araştırmasına göre, prezervatif kazalarının en büyük sebebi uygun boyda prezervatif kullanılmaması. Sevgilinizin egosunu bir kenara bırakın ve uygun boydaki prezervatifi kullanmaya özen gösterin.
4- Uganda’daki kadınlar, erkeklerinin çekici bulacağını düşünerek, vajina dudaklarını uzatma yoluna gidiyorlar. Bunu yapabilmek için çeşitli bitki karışımlarını kullanıyorlar.
5- Hamilelikten korunmak için, sevgilinize polyester iç çamaşırı giydirmek gibi bir yöntemi kullanabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre; polyester iç çamaşırı giyen erkeklerin sperm üretim merkezleri zarar görüyor ve sperm kalitesi düşüyor.
6- Sperm kimi zaman neden garip kokar? Yenilen yiyeceklerden, vajinal asitlere kadar pek çok şey bu kokuya sebep olabilir.
7- Kadınlar ve erkekler, üst üste birkaç defa orgazm olma yetisine sahiptirler. Erkeklerin ilk orgazmlarında ereksiyonlarını kaybetmemeleri ve sevişmeye devam edebilmeleri iki taraf için de sevindirici olacaktır.
8- Tahrik olmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Kullandığınız doğum kontrol hapının, hormonlarınızda yaptığı değişiklik cinsel isteksizliğe neden olabilir. Korunmanın sadece sizin sorumluluğunuzda olmadığını unutmayın.
9- Yapılan araştırmalar, üçüncü aylarından sonra erkek ceninlerin erekte olabildiklerini gösteriyor.
10- Florida Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, narsist insanlar sıradan seksi tercih ediyorlar. Seks onlar için aşk ya da şefkatle ilgili değil tamamen kişisel güçlerini kanıtlama yolu.
11- Yapılan bir araştırmada, yüzde 1 kadının, sadece göğüslerinin uyarılmasıyla orgazm olabildiği kanıtlanmış.
12- Antik Yunan’da, erkeğini aldatan kadınlar kimi zaman cezalandırılırdı. Genital bölgedeki tüyleri tamamen kazınan ve rektumuna turp sokulan kadınlar, bu sayede aşağılanırdı.
13- PSAS, (Persistence Sexual Arousal Syndrome) 2001 yılında, klinik olarak kanıtlanmış bir rahatsızlık. Cinsel isteksizliğe ve orgazm olamamaya neden oluyor. Psikolojik nedenlerden ya da pelvik damarlarda meydana gelen hasardan kaynaklandığı düşünülüyor. Hastaya konacak tanı doğrultusunda tedavisi mümkün.
14- Sevgiliniz seks sonrasında uykuya mı dalıyor? Bu durumu kişisel almamalısınız. Orgazm, vücudun uyku ve dinlenme mekanizmasıyla ilgilenen, parasempatik sinir sistemini etkiler.
15- Hayvanlar aleminde, homoseksüel ilişki şekillerine sıkça rastlanır. Üstelik bu durum, insanlar aleminde olduğu gibi garip karşılanmaz.
16- Sevgilinizi tahrik etmek mi istiyorsunuz? Yumuşak, dairesel hareketlerle, topuğundan, ayak bileğine kadar masaj yapabilirsiniz.
17- Bazı kadınlar, aylık döngülerinin ortalarındayken, (11–15. gün) cinsel anlamda bir hayli istekli olurlar. Bunun sebebi, salgılanan testosteron ve östrojen hormonları yüzünden daha duyarlı olmalarıdır.
18- Hayvanlar aleminde, türler arasında seks fenomendir.
19- Koku ve tat alma üzerine yapılan araştırmalar, erkeklerin balkabağı ve lavantaya karşı duyarlı olduğunu gösteriyor.
20- Sizinle beraber yaşayan hayvanların yanınızda uyuması, seks hayatınızı olumsuz etkiler.
21- Tayland’da erkekler, kralın doğum gününde, onu onurlandırmak için vazektomi yaptırırlar.
22- Seks sırasında, 100–150 kalori yakabilirsiniz.
23- Erkekler uyku sırasında, 4-5 kez ereksiyon olabilirler.
24- Tamamen zevk mi almak istiyorsunuz? Arkanıza geçmesine izin verin. Birbirinizin yüzünü görmeyeceğiniz bu pozisyonda, hayal gücünüzü zorlayabilir ve kendinizi tamamen ona bırakabilirsiniz.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükSeks Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler
Doğum-Sonrası-Cinsel-İsteksizlik.jpg

Doğum Sonrası Cinsel İsteksizlik

Bazı çiftler, doğum sonrasında cinselliğin geri plana atılması ile ne yazık ki birbirinden uzaklaşabiliyor. Peki doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkmak mümkün mü? Doğum sonrası cinsel isteksizlik nasıl geçer? Bayanlar doğumdan sonra cinselliğe neden soğuk yaklaşır? İşte işin uzmanından doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkmak için öneriler…

Uzman Psikolog Aycan Bulut, doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkabilmenin sırlarını verdi.

CİNSEL İSTEKSİZLİK BAŞ GÖSTERİYOR

Doğum yapan ve emzirmeye başlayan kadınların birçoğunda cinsel isteksizlik baş gösterebiliyor. Bunun sebebi de emzirme işleminin yüksek düzeyde prolaktin hormonu salgılamasıdır. Bu hormon, cinsel isteği azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani doğum sonrası dönemde yüksek oranda salgılanan prolaktin, cinsellikte önemli rol sahibi olan estrojen ve androjen hormonları üzerinde baskı uygular. Bu durum da kadınların cinselliğe karşı bir soğukluk yaşamalarına yol açar.

ISRARCI YAKLAŞILMAMASI GEREKİR

Bilhassa sorunlu bir emzirme dönemi geçiren, sütünün az olması konusunda sıkıntı yaşayan yeni anneler, bebeklerine yetemediklerini düşündükleri için mutsuz ve depresif olabiliyor. Bebeğini besleyemediğine inanan bu anneler, kendilerini yalnızca bebeği doyurabilmeye odaklar. Bu nedenle doğum sonrası, hormonal değişikliklerin yanı sıra bir de psikolojik değişimler yaşayan annelere cinsellik konusunda ısrarcı yaklaşılmaması gerekir.

CİNSEL İSTEKSİZLİK SÜRESİ ÖNEMLİDİR

Öncelikle kadınlarda görülen doğum sonrası cinsel isteksizliğin normal karşılandığı bilinmelidir. Fakat bu isteksizlik sürecinin uzaması bazı ciddi problemlere zemin hazırlayabiliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar, kadınların yüzde 21’lik kısmının doğum sonrası cinsel anlamda tamamen isteksizlik yaşadığını, yüzde 20’lik kısmında ise ilk 3 ay boyunca cinsel isteklerinde azalma olduğunu göstermiştir.

6.HAFTADA CİNSEL HAYATA GERİ DÖNÜLEBİLİR

Yeni anne olan kadınların yüzde 90’ı cinsellik konusunda bir endişe yaşar. “Cinselliğe tekrar ne zaman başlayabilirim” sorusu ise doğum yapan annelerin zihinlerini kurcalayan soruların başında gelir. Aktif cinsel hayata doğumdan sonraki 6. hafta geri dönülebilir. Fakat cinsel hayata başlanan ilk zamanlarda, azalmış estrojen hormunu nedeniyle vajende eskiye oranla bir kurulukla karşılaşılabilir.

ERKEKLER DAHA FAZLA BEKLENTİ İÇİNDE

Bu sorunu çözebilmek ve ilişkiyi daha kolay hale getirebilmek için ilişki sırasında kayganlaştırıcı jel kullanımı tercih edilebilir. Doğum sonrası en sık yaşanan sorunlardan biri de erkeklerin kadınlardan daha fazla cinsel ilişki beklentisinde olmalarıdır. Fakat bu dönemde erkeklerin, hormonal değişim yaşayan eşlerine anlayışla yaklaşmaları gerekir. Hamilelik sonrası dış görünüş cinsellikten uzaklaştırabilir.

CİNSELLİĞİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR

Hamilelik sürecinden geçen ve yeni doğum yapan kadınların, vücutlarının değiştiğini düşünmeleri cinselliği olumsuz yönde etkileyen diğer sebepler arasındadır. Çünkü hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücudun bozulduğu düşüncesi kadınların psikolojisini bozabiliyor. Doğum sonrasındaki 6. haftadan sonra uygun egzersiz programı ve emzirmeyi takiben uzman tavsiyesi çerçevesinde uygulanabilecek diyetler yeni annelerin zayıflamasına yardımcı olabilir.

RUHSAL OLARAK YORULABİLİRLER

Kadınların doğum sonrası yaşadığı cinsel isteksizliği başka farklı sebeplerin de tetikleyebildiği söylenebilir. Çünkü yeni bebek sahibi olan anneler, gününün büyük bir kısmını bebeğiyle geçirirler ve bebeğin ihtiyacı dışındaki her şeyden alakalarını keserler. Mevcut tüm enerjilerini bebekleri için harcadıklarından hem fiziksel hem de ruhsal olarak yorulabilirler. Bebeklerinden arta kalan zamanlarda yalnız kalmak ve dinlenmek isteyen anneler, bu nedenle cinsellikten uzak kalmak isteyebilirler.

SABIRLI OLUNMALI

Lohusa olarak adlandırılan doğum sonrası ilk 40 gün, anneler için bir iyileşme sürecidir. Kadınlar, fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak toparlanmaya çalıştıkları bu dönemde cinsel ilişkinin genellikle fiziksel olarak acı vereceğine inanır. Bu zaman diliminde erkekler eşlerine karşı sabırlı olmalı ve onları desteklemelidir.

YENİ ANNEYE DESTEK OLUN

Doğumdan sonraki süreçte eşlerin yanı sıra aile büyükleri de anlayışlı olmalıdır. Yeni anneleri mutsuz edecek olumsuz eleştirilerde bulunulmamalıdır. Ayrıca aile büyükleri, yeni oluşan aileye zaman tanımalı, annenin bebeğiyle olan ilişkisine çok fazla müdahale etmemeli ve ev içinde gereğinden fazla kalabalık oluşturmamalıdır. Yeni babalar bebeğin bakımına aktif şekilde destek olmalıdır. Eşinin desteğini hisseden yeni anneler böylece, ilişkilerinin eski haline geri dönüş yapabilir. Fakat tüm bu desteklere rağmen annenin olumsuz davranışları, duygularının süresi ve şiddeti artıyorsa bir uzman desteğine başvurulmalıdır.

 

Daha Fazla Oku
Sema BüyükDoğum Sonrası Cinsel İsteksizlik
Kadınlar-Neden-Orgazm-Taklidi-Yapar.jpeg

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Erkeklere oranla kadınların orgazm olması çok daha zordur. Ancak bir çok kadın, erkeğinin seks sırasında zevk aldığını düşünmesi ve erkeğini kırmamak için orgazm taklidi yapar. Aslında bu erkeği kırmamak için kandırmaktır. Bu şekilde davranan bir kadın zaman geçtikçe seksten gerçekten zevk almamaya başlar ve bir süre sonra da partnerini istemez hale gelir. Peki kadınlar neden orgazm taklidi yapar? Uzmanlar bu konuda neler söylüyor gelin birlikte bakalım.

Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi Dr Ece Hattat orgazm taklidinin uzun vadede hem cinsel tatmin hem de ilişki kalitesini düşürdüğünün altını çiziyor: “ Sürekli orgazm taklidi yapan bir kadın yaşadığı cinsel tatminsizlik nedeniyle partnerine karşı öfke geliştirebiliyor, cinsellikten soğuyabiliyor.  Cinselliği sadece partnerin ihtiyaçlarını karşılamak için ve bir görev gibi yapmaya başlayabiliyor.  Bu da giderek daha fazla isteksizlik ve ilişki sorunlarına yol açıyor.“ Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin internet üzerinden yaptığı son araştırma  kadınların neden orgazm taklidi yaptıklarını gösteriyor.

Dr. Hattat’ın verdiği bilgilere göre araştırmaya katılan 1100 kadından %34’ü orgazm olursa, partnerinin cinsel beraberliği tatminkar ve mutlu bitireceğini ve bu durumun ilişkiyi olumlu etkileyeceği düşünüyor; bu nedenle taklit yapıyor.  %28’i  cinsellikle ilgili beklentilerini ve isteklerini partnerine söylemekten çekiniyor.  “Eşime isteklerimi söylersem beni yanlış değerlendirir” diye düşünebiliyor.%38’i ise erkeğin her zaman ihtiyaçlarını doğal olarak anlayacağına inanıyor.  Hatta buna falcılık beklentisi de diyoruz.  Oysa bir erkek otomatik, içgüdüsel olarak partnerinin neden hoşlandığını anlayamayabiliyor.  Kadın zevk aldığını ve orgazm olduğunu taklit ile erkeğe söylediği zaman, erkek partnerinin cinsel ihtiyaçları ile ilgili yanlış bir geri dönüş almış oluyor.  Ayrıca araştırma sonuçlarına göre Türk kadınlarının partnerlerinin tatminine %90 oranında önem verirken, kendi tatminlerine çok daha az, % 62oranında önem verdikleri görülüyor.

Peki Orgazm Olmak İçin Kadınlar Ne Yapmalı?

Dr Hattat orgazm olmanın altın kurallarını şöyle özetliyor: “ Orgazm cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek bir doruğa ulaşması.  Orgazm sırasında kadın vücudunda meydana gelen değişimler, salgılanan hormonlar, psikolojik ve duygusal tatmin hissi, kadının hem cinselliğe, hem partnerine hem de ilişkisine olan duygu ve düşüncelerini etkiliyor.  Mutlu ve tatminkar bir şekilde cinselliği tamamlayan kadında cinselliğe karşı olumlu hisler gelişiyor, daha sonraki cinsel ilişkiler için önemli bir motivasyon oluşuyor.”

Dr Ece Hattat kadın orgazm fizyolojisinin erkeğe göre daha karmaşık bir yapıda olduğunu anlatıyor:

“Kadında orgazm organik faktörler kadar psikolojik, sosyal ve duygusal faktörlere de bağlı.  Hormonlar, damar sistemi, sinir sisteminin iyi çalışması gerekiyor.  Cinsel bölgedeki hislerin iyi olması, kas yapısının doğru çalışması önemli.  Bu hislerin ve kas yapısının ölçümleri artık yapılabiliyor. Altta yatan bir sebep nedeniyle (mesela diyabet, tiroid sorunları, doğum, menopoz) veya kullanılan bir ilaca bağlı olarak bu mekanizmada meydana gelen sorunlar orgazm olmayı etkileyebiliyor.  Psikolojik olarak ise bir kadının cinsel bilgi seviyesi, şehir efsanelerine ne kadar maruz kaldığı, çocuk-aile-iş gibi hayat sorumlulukları, vücudunu ne kadar beğendiği gibi pek çok faktör orgazm olmasını etkileyebiliyor.  Kadının partneri hakkındaki hisleri, ilişki kalitesi, sevgi-saygı düzeyi, samimiyeti gibi faktörler kadın cinselliğini etkiliyor.   Cinsel beraberliğin rutini de önemli bir kriter.  Ön sevişmenin kalitesi ve süresi, eşin kadına yaklaşımı, kadının cinsellikte eşinin yanında kendini ne kadar rahat hissettiği önemli. “Kesinlikle orgazm olamayacağım”, “Orgazm olmamı beklerken eşim sıkılıyor” gibi düşünceler olumsuz şartlanmalar yaratarak orgazm ihtimalini zorlaştırıyor. “Eşim duygusal yakınlık göstermiyor” “Sadece seks istediğinde beni umursuyor” “Kulağıma romantik bir şey söyleseydi” “Beni sadece yatakta iyiysem seviyor” tarzı düşünceler oluşabiliyor.  “Hiçbir şey hissetmiyorum” “Hiç uyarılmıyorum” “Galiba orgazm hiç ulaşamayacağım” “ Ne zaman bitecek?” “Canım yanıyor” “gibi düşünceler var olan cinsel problemleri daha da arttırıyor.”

Daha Fazla Oku
Sema BüyükKadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?
Sağlıklı-Bir-Cinsel-Yaşam-İçin-Öneriler.jpg

Sağlıklı Bir Cinsel Yaşam İçin Öneriler

Cinsel yaşamın daha iyi ve daha sağlıklı olması için öyle uçuk kaçık şeyler yapmanıza gerek yok. Bu başlığı attık diye aklınıza fazla bir şey gelmesin. Sadece basit detaylara dikkat ederek hem sağlıklı hem de iyi bir cinsellik yaşamanız mümkün. Peki nedir bu küçük detaylar? İşte size Daha iyi ve daha sağlıklı bir cinsel yaşam için öneriler…

-Onun vücudunu övün

Seks sırasında daha çok zevk almak ve daha iyi hissetmek için partnerinize mümkün olduğu kadar övgüde bulunun. Onun ne kadar seksi göründüğünden bahsedin.

-Karşılıklı istek önemli

Siz istiyorsunuz diye o da istemek zorunda değil. Herkesin modu aynı anda yerinde olacak diye bir kural yok. Bu nedenle isteğin karşılıklı olmasına dikkat edin.

-Konuşun

Bakın seks sırasında konuşmaktan bahsetmiyoruz. Seks hayatınızla ilgili sadece seks sırasında değil, normal zamanlarda da konuşun ve paylaşımlarda bulunun. Bu sayede zevk aldığınız ya da almadığınız şeyleri daha kolay anlatabilirsiniz, onu da anlayabilirsiniz.

-Monoton Olmayın

Israrla monotonluktan kaçının. Size garip şeyler deneyin demiyoruz, sadece farklı şeyler deneyin.

-Dürüst Olun

Seks sırasında zevk almıyorsanız, alıyormuş gibi yapmayın. Bu belki partnerinizi o anlık kandırabilir ama sizin ileride bu seksten sıkılmanıza neden olacaktır.

-Ortak bir manyaklık bulun

İkinizin de ortak bir manyaklığı mutlaka vardır. Aksi halde nasıl birlikte olabilirsiniz ki? Bunu keşfedin ve seks sırasında mutlaka uygulayın.

-Zevk Verin

Her zaman zevk almaya odaklanmayın. Siz de zevk verin ki, seks sırasında yaşayacaklarınız karşılıklı olsun.

-Bencil Olun

Evet bir önceki maddede karşılıklı olsun dedik. Ama ara sıra bencil olmanızda da yarar var. Ona bir şeyleri sorarak yapmak yerine sorumluluk alın ve aklınıza eseni yapın.

-Biraz Eğlenin

Seks sırasında gülmek eğlenmek yasak diye bir kural yok. Biraz gülmekten kimseye zarar gelmez.

-Hedefiniz Orgazm Olmasın

Özellikle kadınlar orgazm olabilmek için seks yapıyor. Ama orgazmı hedefinizden çıkarın ve zevk almaya odaklanın. Zaten sonunda orgazma ulaşacaksınız.

-Akışına Bırakın

Kendinizi kasmayın. Bırakın her şey akıp gitsin. Aksi halde hiçbir şekilde yaşadığınız seksten zevk almanız mümkün değil.

-Ön Sevişme Önemli

Son yıllarda hem erkekler hem de kadınlar ön sevişmeyi gereksiz bir uğraş olarak değerlendiriyor. Ama unutmayın, iyi bir seksin olmazsa olmazı ön sevişmedir.

-Onu Okuyun

Partneriniz seks sırasında ne istiyor, vücudunun neresinden daha fazla zevk alıyor. Bunları mutlaka bilin.

-Asla Kıyaslamayın

Hangi erkek başka bir erkekle kıyaslanmaktan memnun olabilir ki? Onu asla başkaları ile kıyaslamayın. Seks sırasında başkalarının yerine onu övün.

-Zaman Ayırın

Seksi yapmak için yapmayın. Daha fazla zevk için seks yapmaya zaman ayırın.

-Çekim Önemli

Partnerinize sık sık aranızdaki çekimden, ten uyumundan ve kimyanızdan bahsedin.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükSağlıklı Bir Cinsel Yaşam İçin Öneriler