Aşk/İlişkiler

Denenmiş-Seks-Tavsiyeleri.jpg

Muhteşem Seks İçin Denenmiş Tavsiyeler

Seks konusunda denenmiş tavsiyelere biraz kulak vermeye ne dersiniz? Sitemizin takipçilerinden gelen, seks konusunda denenmiş tavsiyeleri sizler için derledik. Yapacağınız ufak değişiklikler sayesinde seks hayatınızı daha da hareketli bir hale getirebilirsiniz. İşte site takipçilerimizden gelen seks tavsiyeleri…

1-Yatak odanızı düzenleyin

Seks hayatının iyi olması için ilk şart, yatak odasının düzenli olmasıdır. Etrafta yığılı duran kıyafetler, ya da en özel anınızda içeriye giren bir evcil hayvan mutlaka dikkatinizi dağıtacaktır. Bu nedenle romantik bir atmosfer için yatak odanızı her zaman düzenli tutun.

Takipçilerimizden 23 yaşındaki Eda bu konudaki bir deneyimini bizlerle paylaşmış. Eda diyor ki; zaman ayırıp bir türlü yatak odamızı toplayamıyorduk. Sonunda karar verdik ve düzensizliği ortadan kaldırmak için tam bir günümüzü ayırdık. Odada fotoğraf çerçeveleri vardı ve içerisinde de ailemizin resimleri duruyordu. Onları kaldırarak sadece kendi fotoğraflarımızı bıraktık. Seksi oyuncaklarımızı da çekmecelere yerleştirdikten sonra odaya romantik mumlar yakıp, telefonumuzdan romantik bir müzik açtık. Bu sayede seks sırasında sadece birbirimize odaklanabildik ve muhteşem bir seks yaptık. O kadar ateşli anlar yaşadık ki bir ara yatak odamız alev alacak sandım.

2- Günü çıplak geçirmek

O gün birlikte zaman geçirecekseniz akşama kadar çıplak kalmayı deneyin.

Bu konu hakkında da takipçilerimizden 24 yaşındaki Dilek’in önerilerine kulak verelim. Bakalım partneri ile çıplak geçirdikleri bir günde neler yaşamışlar. O gün sabah uyanınca duş aldım. Sonra aklıma bir fikir geldi ve sevgilime de bunu söyledim. O gün akşama kadar ikimiz de evde çıplak olacaktık. Daha önce hiç bu kadar uzun süre birlikte çıplak kalmamıştık. İkimiz için de muhteşem bir deneyim oldu. Akşama kadar birlikte çıplak takıldık. Sadece biraz kendi vücudummdan rahatsız oldum. Ama bu deneyim ikimize de iyi geldi.

3- İç çamaşırı alışverişi

Artık belki de alışverişe çıkmanızın zamanı gelmiştir. Neden yeni iç çamaşırları alarak erkeğinizi bu şekilde etkilemeyi düşünmüyor sunuz? Bakın takipçilerimizden 27 yaşındaki Funda bu konuda ne diyor? Erkek arkadaşımı benimle iç çamaşırı almaya gelmesi için ikna ettim. Çünkü onun seçimi benim için önemliydi. Sevişirken onun gözüne hoş gelecek şeyler tercih etmeliydim. Aslında mağazada önce biraz tedirginlik yaşasa da daha sonra rahatladı ve bana önerilerde bulunmaya başladı.

4- Striptiz şov

Seks öncesi sevgilinizi biraz memnun etmek için striptiz şova ne dersiniz? Ben yapamam edemem demeyin, seksten zevk almak ve partnerinize zevk vermek için buna gerçekten ihtiyacınız var. Onu koltuğa oturtun ve en seksi dansınızı onun için yapmaya başlayın. 26 yaşındaki Füsun, yaşadığı bu deneyimi sizler için anlatıyor; bir film izlemiştim ve içinde striptiz sahnesi vardı. Gerçekten de çok ilgimi çekmişti. Erkek arkadaşımın seks sırasında zevk alması benim için önemli olduğundan aynısını yapmayı kafama koydum. Siyah iç çamaşırlarımı giyerek her yerime krem sürdüm. Aynada kendime baktığımda gerçekten de karşımda seksi bir kadın duruyordu. Sonra da harika bir müzik açarak sevgilimin karşısına çıktım. Beni o halde görünce şaşkınlık ve memnuniyet arasındaki ifadesini size anlatamam. Çok mutlu oldu ve beni de seks sırasında mutlu etti.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükMuhteşem Seks İçin Denenmiş Tavsiyeler
Sen-Seviyorsun-da-O-da-Seni-Seviyor-mu.jpg

Sen Seviyorsun da O da Seni Seviyor mu?

Aşk güzel bir his. Bir anda midenizde kelebekler uçuşmaya başlar, kalbiniz deli gibi çarpar ve dünya artık sadece ondan ibaret olur. O anda hayatınızın erkeğini ya da kadınını bulduğunuzu düşünürsünüz. Size yanıldığınızı da söyleseler sizin buna ikna olmanız mümkün değildir. Hala ona açılamadıysanız her zaman bir reddedilme ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Ama ben reddedilmeyi kaldıramam diyenlerdenseniz size önerimiz var. Eğer açılmayı düşündüğünüz erkeğin davranışlarından bir şeyler sezinlemek istiyorsanız, şu adımlara biraz dikkat edin. O da sizi seviyor mu sorusunun cevabı yazımın devamında…

Etrafınızda dolaşmazlar:

Erkekler bazen bir kızın peşinde dolanmayı utanç verici bulabilirler. Bu yüzden bazı erkekler ilgilense de tavırları ile ilgilenmiyormuş gibi de görünmeyi seçebilir. Ancak genele baktığımız zaman biri sizinle ilgileniyorsa yakınlarınızda olabilmek için her durumu kollayacaktır, bahaneler üretecektir, yanınızdayken daha bakımlı olmaya çalışacaktır. Eğer bu tip çabalar görmüyorsanız hoşlandığınız kişiden gerçekten sizinle ilgilenmediğinin bir işareti olabilir!

Hayatınızı merak etmezler:

Birinden hoşlanıyorsanız, onunla ilgili her şeyi merak edip, öğrenmeye çalışmaz mısınız? Bu sadece nelerden hoşlandığı gibi konular için değil, neden üzgün olduğu neden mutlu olduğu gibi konuları da merak edersiniz. Eğer sizinle ilgilenmiyorsa öğrenmek istedikleri de sınırlı kalabilir. Burada tabii şu küçük detayı eklememiz gerek. Eğer iki yakın dostsanız veya o sizi iyi bir dost olarak görüyorsa da sizinle ilgili konularla ilgilenecektir ki bu sizden hoşlandığı anlamına gelmeyecektir. Bu yüzden bu maddeyi doğu sorgulamak, doğru cevabı bulamıyorsanız diğer maddelere bakmayı denemelisiniz.

Flört :

Evet o sizinle flört ediyor olabilir… Peki ya herkesle aynı şekilde flört ediyorsa? Bazı kişiler sürekli flörtöz bir tavır içerisindedirler. Bu da etrafındaki kızların/erkeklerin ondan etkilenmesine doğal bir sebeptir. Ancak ne yazık ki sonuç itibariyle istedikleri gerçek bir sevgililik hali değildir. Flört durumunun elektriği, cazip olan. Bu yüzden sizin dışınızda başkalarına da nasıl yaklaştığına bakmalı ve ona göre durumu analiz etmelisiniz.

Hayatınızı merak etmezler:

Birinden hoşlanıyorsanız, onunla ilgili her şeyi merak edip, öğrenmeye çalışmaz mısınız? Bu sadece nelerden hoşlandığı gibi konular için değil, neden üzgün olduğu neden mutlu olduğu gibi konuları da merak edersiniz. Eğer sizinle ilgilenmiyorsa öğrenmek istedikleri de sınırlı kalabilir. Burada tabii şu küçük detayı eklememiz gerek. Eğer iki yakın dostsanız veya o sizi iyi bir dost olarak görüyorsa da sizinle ilgili konularla ilgilenecektir ki bu sizden hoşlandığı anlamına gelmeyecektir. Bu yüzden bu maddeyi doğu sorgulamak, doğru cevabı bulamıyorsanız diğer maddelere bakmayı denemelisiniz.

 

Kendileri hakkında konuşmazlar:

Özellikle erkekler, hayatlarıyla ilgili detayları paylaşmaktan pek hoşlanmazlar. Eğer sizden hoşlanmıyorlarsa veya sizinle ilgilenmiyorlarsa bu konuda daha net bir tavır takınırlar. Eğer sizinle ilgileniyor olsa kendini daha fazla anlatmaya, kendini tanıtmaya çalışacaktır. İlgiliyle birlikte güven de varsa ilişkide tüm açıklarını sizinle paylaşmak isteyecektir. Çünkü sizin yanınızda kendisini iyi ve kendisi gibi hissedecektir.

Uzayan görüşme aralıkları:

Sizlerin de çok iyi bildiğini tahmin ettiğim detaylardan biridir. Eğer biri sizinle ilgileniyorsa sizinle sık sık görüşmek isteyecek bir sonraki görüşme fırsatını kollayıp, bu yönde planlama yapacaktır. Aksi taktirde onu görmek için sürekli çabalayan kişinin siz olduğunu fark edersiniz ki zaten bir süre sonra bu sizin için oldukça yorucu bir çaba olacaktır. Önemli olan kendinizi üzmeden onun sizinle ilgilenip ilgilenmediğini fark edebilmek.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükSen Seviyorsun da O da Seni Seviyor mu?
Eski-Sevgiliyi-Yeniden-Tavlama-Sanatı.png

Eski Sevgiliyi Yeniden Tavlama Sanatı

Sevgilinizle ayrıldınız ama bir türlü unutamıyor sunuz? Peki ne yapacaksınız? Onu yeniden kazanmak sizce mümkün mü? Eğer bir geri dönüş payı bırakmışsanız bu olabilir. Ama bütün gemileri yakıp yıktıysanız çok da umutlanmayın derim. Henüz ayrılmamış olanlara ve ayrılmayı düşünenlere önerim ise aylar sonra aşkınızın depreşeceği ihtimalini göz önünde bulundurun. Sonra mal gibi ortada kalmamak için de ayrılırken adama öyle beylik laflar etmeyin. Hani ünlüler ayrılırken açıklamalar yapar ya, “ilişkimiz saygı sevgi içerisinde sona erdi, arkadaş olarak hala görüşüyoruz” falan diye siz de ortamlarda sevgilinizin arkasından car car konuşmak yerine böyle sözler söyleyin ki günü gelip de geri dönmek istediğinizde kapılar suratınıza çarpılmasın.

Tabi birebir kavgalarınız için bunu söylemiyoruz. O sırada rahat davranın. Çünkü adam da size rahat davranacak, kavga bitim ortam yumuşayınca da çok sinirlendim söyledim diyecek. Sizin ondan neyiniz eksik ki, o size söylüyorsa siz de ona söyleyin ama sadece ikiniz varken. Ortamda ağır davranın ki adam arkanızdan ağzını açmaya utansın. Ha bir de akrabalar konusu var. Sakın kavganın ardından araya akrabaları karıştırmak gibi bir hataya düşmeyin.

Mesela bir dönem gündemde olan Bade İşçil ve Malkoç Sualp evliliği vardı. Kızımız ünlü bir starken evlenip barklanmış ve kendisini kocasına adamıştı. Sonra ne mi oldu? Araya şiddet, psikolojik baskı, kavga, gürültü ve daha bir çok şey girdi. Çiftimiz mahkemelik oldu. Ama öyle böyle değil, ne varsa ortalığa saçıldı. Ülkece adamın mal varlığından haberdar olduk. Sonra birden çıktılar ve biz yeniden denemeye karar verdik dediler. Ama dikiş tuttu mu? Hepiniz biliyorsunuz ki tutmadı. Siz siz olun bunu yapmayın. Bakın Nazlı Çelik ve Serdar Bilgili evliliği biterken, hatun büyük bir sinsilik yaptı ve neden ayrılıyorsunuz sorusuna adam eve uğramıyor dedi. Bu ne demek oldu dışarıda fırsat bekleyenlere mesaj göndermek. Yani benden sonra bu adamın hayatına girecekseniz bilin ki adamı göremeyeceksiniz dedi. Siz siz olun Bade İşçil gibi olmayın. Nazlı Çelik gibi adamı hem gönderin hem de açık kapı bırakın.

Ha şimdi siz diyeceksiniz ki bu kadar şeyi bize öğütledin kendin bunu uyguluyor musun? Hayır efendim ben sabırsızım. Ben yakıp yıkıp ondan sonra da gidiyorum. Doğru mu yapıyorum, elbette hayır. Adamın arkasından saydırmalara doyamıyorum desem yeridir. Hatta sakinleşmek için yedi düvel bu ayrılığı duysun istiyorum. Siz benim gibi olmayın. Mutlaka o olgunluğa erişin ki, eski sevgiliyi yeniden tavlamak kolay olsun.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükEski Sevgiliyi Yeniden Tavlama Sanatı
Ayrılık-Acısı-Deyip-Geçmeyin.jpg

Ayrılık Acısı Deyip Geçmeyin!

Aşk güzledir, ama karşılıklı olduğu sürece. İki taraf da birbirine aşıksa ortada bir sorun yok da, bir taraf seviyor, diğer tarafta tık yoksa işler biraz kötü. Bu gün de biraz ayrılığa ve ayrılık acısına değinelim dedim. Hangimiz sevmedik, hangimiz ayrılmadık, hangimiz aşk acısı çekmedik… Mutlaka herkesin hayatına damga vuran bir aşk hikayesi olmuştur. Ama ne olursa olsun hayat devam ediyor… Evet biraz zor ama elimizden hayata devam etmekten başka bir şey gelmiyor. Aşk acısını silip atmak, yaşanan her şeyi unutmak elbette mümkün değil. Peki bu acıyı biraz da olsa azaltmanın imkanı var mı? Size geçmişinizi hafızanızdan sildirin gibi saçma sapan şeyler söylemeyeceğim. Ama biraz kendinize zaman vererek bu acının da üstesinden gelebilirsiniz. Gelin ayrılık acısını azaltmanın yollarına hep birlikte bakalım.

Ne yazık ki ayrılıktan sonra yaşanmışlıklara bir sünger çekip önümüze bakmak çok da kolay olmuyor. Hatta araştırmalarla da kanıtlanmıştır ki, ayrılıktan sonra eski ilişkisine takılıp kalanların oranı %64. Bu hiç de azımsanacak bir oran değil. Durum böyle olunca da ayrılığı daha az acılı atlatmanın yollarını aramaya başlıyoruz. Peki nedir bu acının çaresi?

O Bu Hayattaki Tek İnsan Değil

Evet sevdiniz aşık oldunuz ve o kaçınılmaz sonu yaşadınız. Ama unutmayın o bu dünyadaki tek insan değil. Ondan önce düşünmeniz gereken kendinizsiniz. Sonrasında ise yine sıra ona gelmiyor. Aileniz sizin için ondan ön planda olmalı. Size gidin hemen başka birini bulun demiyorum, ama onun da son olmadığını yeni birilerinin karşınıza çıkacağını aklınızdan çıkarmayın.

Sosyal Medyadan Sinsice Takip Etmeyin

Emin olun ki bu kendinize yapacağınız en büyük kötülük. Acaba en son ne paylaşmış, nerede yer bildirimi yapmış diye kendinizi yiyip bitirmeyin. Bırakın ne yapıyorsa yapsın. Özellikle bayanlar bunu çok yapıyor. Unutmayın kızlar, sizin acınız geçince onlarınki başlayacak.

Birlikte Gittiğiniz Mekanlardan Uzak Durun

Anılar her yerde olabilir. Sokakta, evde, parkta, bahçede, deniz kenarında… Ama mutlaka özel zamanlar geçirdiğiniz yerler vardır. Hani o göz göze diz dize oturduğunuz mekanlardan bahsediyorum. Buralardan uzak durun. Ben acı çekmek istiyorum, illa da gideceğim diyorsanız tabi karar sizin.

Size Kendinizi İyi Hissettiren İnsanlarla Görüşün

Herkes acısını farklı yaşar. Kimi yalnız kalmak ister, kimi ise kalabalıklar içerisinde kaybolmak. Ama ayrılığın ardından yapılacak en doğru şey size kendinizi iyi hissettirecek insanlarla görüşmek. Çünkü o insanlar sizin hep mutlu olmanızı ister ve bunun için de ellerinden gelen her şeyi yapar.

Artık Ondan Konuşmayı Bırakın

Sürekli ondan bahsedip durmanın sizi ne kadar yıprattığının hala farkında değil misiniz? Bunu bir an önce bırakmazsanız daha çok üzülecek ve onu kolay kolay unutamayacaksınız. Aile bireylerinize ve arkadaşlarınıza açıkça daha fazla bu konudan bahsetmek istemediğinizi söyleyin. Emin olun onlar da sizin bu kararınıza saygı duyacaklardır.

Huzuru Arayın

Neleri yapmaktan zevk alıyor, nerelere gitmekten hoşlanıyor ve neler yemeyi seviyorsunuz buna karar verin. Unutmayın bu dönemde sağlıklı ve düzenli beslenmeniz gerekiyor. Aksi halde bu iş depresyona kadar gider benden söylemesi. Özellikle dostum dediğiniz kişilerle zaman geçirmeniz size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükAyrılık Acısı Deyip Geçmeyin!
Aşk-Acısından-Kurtulmak-İçin-Reiki.jpg

Aşk Acısından Kurtulmak İçin Reiki

Reiki eğitmenlerinin kapısını çalanlar çoğunlukla eşlerinden veya sevgililerinden ayrılan çok üzgün kişiler oluyor. Ayrılık, hepimizin yaşamında büyük acıları çağrıştıran bir dönem. Reiki de bu dönemde sakinleşmenizi ve bitmiş enerji toplamanızı sağlıyor.

işte Reiki’nin aşk acısından kurtulmadaki etkileri:

Olumsuz duyguları açığa çıkarır

Reiki’nin en kayda değer özelliklerinden biri, yoğun enerji birikimlerini açığa çıkarması. Buna, birçok insanın ayrılık acısıyla birlikte hissettiği yürek burkan hüzün ve inleme da dahil. Reiki yapanlar, üzüntü ve inleme duygularını vücutta yerleştikleri yerden çıkarıp, ellerinin yardımıyla bu enerjiyi kanalize etmeyi başarabiliyor. Keza bedensel karoser ayrıca de enerjisel karoser üzerinde çalışarak, Reiki yapanlar kan basıncı, hüzün, ağıt ve acı gibi duygulardan kurtulup ihtiyaç duydukları huzuru yakalayabiliyor.

Duygu bağlarını keser

İster aile, ister arkadaşlar ister eşler olsun, kendimiz dıştan başkalarıyla herhangi bir ilişki içinde olduğumuzda, enerjilerimiz de iç içe geçer. Dinamik bedeni, bireysel bölge gibi düşünebilirsiniz. Bir kişi, bir başkasının enerji alanına veya bireysel alanına girdiğinde, bu iki kişinin enerjileri de iç içe geçer. Zamanla bu enerji geçişi, kişiler aralarında bir takım enerji bağlarının oluşmasına neden olur.

Enerji bağlarının kopmasına destek eder

Romantik bir ilişkide iki kişinin birbiriyle ne dek çok zaman geçirdiğini düşünün. İşte ayrılığın en acı veren yanı da bu enerji bağlarının kopmasıyla ortaya çıkar. Bu enerji bağlarının kopması için ayrılığın üzerinden belli bir süre geçmesi gerekir.

Birçok insanın ayrılığın arkasında azıcık vakit istemesinin nedeni de bundan kaynaklanıyor. Bunu, ilişkiler bölümünün “yeniden başlat” düğmesi gibi düşünebilirsiniz. Reiki de işte bu noktada devreye giriyor ve sizin enerji alanınızda yer alan diğer kişinin enerjisini temizliyor, enerji bağlarının kopmasına yardımcı olarak iyileşme sürecini hızlandırıyor.

Zihni ve duyguları sakinleştirir

Enerjisel bedenden üzüntü, ağıt ve acı temizlenirken, yerine aydınlanma nüfuz etmeye başlar çünkü Reiki burada da devreye girerek enerjinin gücünü artırır. öte taraftan, Reiki çalışmaları maddesel bir rahatlama da sağladığı için ayrılık sonrasında yaşanan takıntılı düşüncelerden uzaklaşmayı sağlar. İşte Reiki’nin sağladığı bu ağırbaşlı alan, yalnızca acı batmış duygulardan arınmayı değil, bununla beraber zihnin ayrılık sürecini daha temiz bir şekilde yaşamasına sağlar.

Çakraları dengeler

Bedeninizdeki yedi çakrayı dengeleyerek, homeostazi denilen iç dengeyi her yerde sağlamış olursunuz. Ayrılığın arkasından birçok kişinin çakralarının dengesi bozulur.

Öğrenme artış ve ilerleme sağlar

Reiki yapan çoğu kişide, Reiki sonrası şifalanma denilen yoğun bir duygu durumu yaşanır. Bunun sebebi ise Reiki’nin bedendeki enerji engellerini ortadan kaldırması, bedeni ağır duygulardan arındırması ve ayrıca ilişkiden hem de ayrılıktan ne iyi anlamak gerektiğini daha açık bir şekilde düşünmeye yardımcı olması. Reiki kişiye ölçülü olma ve rahatlık şeklinde nüfuz ettiği için, birçok vakit ayrılık sonrası iyileşmenin en büyük aracı olan “affedici olma”yı da beraberinde getirir.

Hazır olduğunuzda yeni aşkları çeker

Bavulunuzdaki yüklerden kurtulup, o ilişkiden ve ayrılıktan öğrenmeniz gerekenleri aldığınızda, hayatınıza girecek yeni insanları daha temiz duygular ve enerjilerle karşılamaya hazır olursunuz. Bu Vesile Ile hayatınıza daha yeni ve daha dinç bir aşkı kabul edebilirsiniz.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükAşk Acısından Kurtulmak İçin Reiki
Seks-Hakkında-Bilmediğiniz-Gerçekler.jpg

Seks Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Seks hayatın çok önemli bir parçası. Aslında her ne kadar böyle özelimizi ulu orta konuşmayı sevmesek de seks hakkında bilmediğiniz gerçekleri sizler için derledik. Mesela kadınlar ne kadar sürede tahrik olur? Kadınlar ne zaman orgazm olur gibi sorularınızın yanıtlarını burada veriyoruz. Seks hakkında bilinmeyen gerçekleri okumaya hazır olun.
1- Kadınların aşağı yukarı 20 dakikada tahrik olduğunu duymuşsunuzdur. Yeni yapılan araştırmalara göre, kadınların vücut ısılarına paralel olarak 11–12 dakikada tahrik olduğu kanıtlandı.
2- Yatay durumdayken koku alma ve işitme duyularınızın daha iyi çalışacağını göz önünde bulundurarak, ayakta olacağınız pozisyonları tercih etmemenizi tavsiye ederiz.
3- İngiliz Aile Planlaması Birliği’nin araştırmasına göre, prezervatif kazalarının en büyük sebebi uygun boyda prezervatif kullanılmaması. Sevgilinizin egosunu bir kenara bırakın ve uygun boydaki prezervatifi kullanmaya özen gösterin.
4- Uganda’daki kadınlar, erkeklerinin çekici bulacağını düşünerek, vajina dudaklarını uzatma yoluna gidiyorlar. Bunu yapabilmek için çeşitli bitki karışımlarını kullanıyorlar.
5- Hamilelikten korunmak için, sevgilinize polyester iç çamaşırı giydirmek gibi bir yöntemi kullanabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre; polyester iç çamaşırı giyen erkeklerin sperm üretim merkezleri zarar görüyor ve sperm kalitesi düşüyor.
6- Sperm kimi zaman neden garip kokar? Yenilen yiyeceklerden, vajinal asitlere kadar pek çok şey bu kokuya sebep olabilir.
7- Kadınlar ve erkekler, üst üste birkaç defa orgazm olma yetisine sahiptirler. Erkeklerin ilk orgazmlarında ereksiyonlarını kaybetmemeleri ve sevişmeye devam edebilmeleri iki taraf için de sevindirici olacaktır.
8- Tahrik olmakta zorluk mu çekiyorsunuz? Kullandığınız doğum kontrol hapının, hormonlarınızda yaptığı değişiklik cinsel isteksizliğe neden olabilir. Korunmanın sadece sizin sorumluluğunuzda olmadığını unutmayın.
9- Yapılan araştırmalar, üçüncü aylarından sonra erkek ceninlerin erekte olabildiklerini gösteriyor.
10- Florida Üniversitesi’nde yapılan araştırmalara göre, narsist insanlar sıradan seksi tercih ediyorlar. Seks onlar için aşk ya da şefkatle ilgili değil tamamen kişisel güçlerini kanıtlama yolu.
11- Yapılan bir araştırmada, yüzde 1 kadının, sadece göğüslerinin uyarılmasıyla orgazm olabildiği kanıtlanmış.
12- Antik Yunan’da, erkeğini aldatan kadınlar kimi zaman cezalandırılırdı. Genital bölgedeki tüyleri tamamen kazınan ve rektumuna turp sokulan kadınlar, bu sayede aşağılanırdı.
13- PSAS, (Persistence Sexual Arousal Syndrome) 2001 yılında, klinik olarak kanıtlanmış bir rahatsızlık. Cinsel isteksizliğe ve orgazm olamamaya neden oluyor. Psikolojik nedenlerden ya da pelvik damarlarda meydana gelen hasardan kaynaklandığı düşünülüyor. Hastaya konacak tanı doğrultusunda tedavisi mümkün.
14- Sevgiliniz seks sonrasında uykuya mı dalıyor? Bu durumu kişisel almamalısınız. Orgazm, vücudun uyku ve dinlenme mekanizmasıyla ilgilenen, parasempatik sinir sistemini etkiler.
15- Hayvanlar aleminde, homoseksüel ilişki şekillerine sıkça rastlanır. Üstelik bu durum, insanlar aleminde olduğu gibi garip karşılanmaz.
16- Sevgilinizi tahrik etmek mi istiyorsunuz? Yumuşak, dairesel hareketlerle, topuğundan, ayak bileğine kadar masaj yapabilirsiniz.
17- Bazı kadınlar, aylık döngülerinin ortalarındayken, (11–15. gün) cinsel anlamda bir hayli istekli olurlar. Bunun sebebi, salgılanan testosteron ve östrojen hormonları yüzünden daha duyarlı olmalarıdır.
18- Hayvanlar aleminde, türler arasında seks fenomendir.
19- Koku ve tat alma üzerine yapılan araştırmalar, erkeklerin balkabağı ve lavantaya karşı duyarlı olduğunu gösteriyor.
20- Sizinle beraber yaşayan hayvanların yanınızda uyuması, seks hayatınızı olumsuz etkiler.
21- Tayland’da erkekler, kralın doğum gününde, onu onurlandırmak için vazektomi yaptırırlar.
22- Seks sırasında, 100–150 kalori yakabilirsiniz.
23- Erkekler uyku sırasında, 4-5 kez ereksiyon olabilirler.
24- Tamamen zevk mi almak istiyorsunuz? Arkanıza geçmesine izin verin. Birbirinizin yüzünü görmeyeceğiniz bu pozisyonda, hayal gücünüzü zorlayabilir ve kendinizi tamamen ona bırakabilirsiniz.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükSeks Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler
Erkekler-Kadınların-Hangi-Güzellik-Özelliklerini-Beğenir.jpg

Erkekler Kadınların Hangi Güzellik Özelliklerini Beğenir?

Biz kadınlar erkeklere kendimizi beğendirmek için her yolu deniyoruz. Ama peki biliyor muyuz ki erkekler kadınlarda neleri beğeniyor. Bir erkeğe göre kadının güzelliği nasıl olmalı? Kadınlar erkeklere nasıl güzel görünür? Doğal güzellik mi yoksa makyaj mı erkek için önemli? İşte erkeklerin kadın güzelliğine bakış açısı…

Biz kadınlar erkekler tarafından beğendikleri  kadınların güzellik ipuçları neler her zaman araştırmalar yaparız. Bize bazı güzellik ipuçları vermek için yeterince cesur olan herhangi bir erkek olduğunu düşünüyor musunuz? Eh, onlar bize birkaç ipucu vermek için iyi göründüğün hakkında söyleyebilecekleri yeterince ipuçları var. Erkekler tarafından tavsiye edilen bu güzellik ipuçlarına bir göz atın ve onların  gerçekten bizim makyaj ve saç güzelliğimiz hakkında ne düşündüğünü öğrenin!

BASİT DUDAKLAR TUTUN

Erkekler tarafından kadınlar için güzellik ipuçları biri kalın, boyalı dudaklar önlemek ve basit ve doğal görünmesini sağlamak.Yoğun, parlak ve rujlu dudaklar onlar için biraz fazla olabilir ve onlar gerçekten parlak dudaklar ya da yapışkan parlatıcısı olan dudaklardan hoşlanmıyorlar.

SAÇ STİLİ FAZLA ÖNEMLİDİR

Erkekler tarafından beğenilen bu önümüzdeki güzellik ipucu  en önemlisi… Erkekler için kadınların saçları çok önemli, onların duygularını bir anda etkiler.Kıvırcık saçlıve daha çok uzun saç ve bunun gibi bazıları da düz saçları beğeniyor ama hepside güzel kokulu ve yumuşak saçları seviyor.

TIRNAKLARI KISA TUTUN

Kadınlar için erkeklerin güzellik ucu kısa ve basit manikürlü tırnaklar.. Ben bütün kızlar gibi desenli tırnak trendleri seviyorum ve 3D tırnak sanat ve sivri pençeleriyle takdir ederken, erkekler gerçekten uzun ve gürültülü tırnakları korkutucu ve doğal bulmuyorlar. Eğer uzun tırnakları seviyorsannız günlük tırnaklarınızı törpileyip çok uzamamasını sağlayabilirsiniz.

ZARİF VE SEKSİ

Burada Büyük sürpriz, erkekler tarafından bu  güzellik ipucu bayanların kendi makyajını doğal ve sade  tutmak olduğunu göstermektedir. Erkekler her zaman gerçekten  çok bayalı kadınlar ile dalga geçip sade güzelliğimi makyaj güzeli mi  bu onlar arasında uzun tartışma konusu olmuştur! Çoğu erkek sadece sahte hatları veya uyumsuz makyaj gibi çok belirgin  makyajların yanı sıra doğal güzelliğini vurgulayan ve iyi görünen uyumlu makyajlı kadınları beğeniyor.

DOĞAL EN İYİ Mİ?

Erkekler makyaj ipuçları da mümkün olduğunca doğal olarak görünen kızları seviyor. Bu tırnak olsun, saç, makyaj, bir bütün olarak, erkekler tabii ki sahte görünümleri sevmiyor. aşırı beyazlatılmış dişler ve büyük, sahte kirpikler. Eklenmiş yapay saçlar onların fark ettiği ve yadırgadığı sırlardan

DUMANLI GÖZ MAKYAJI YAPIN

Erkeklerin kadınlarda beğendiği makyaj ipuçlarından başka biri dumanlı gözler.Dumanlı göz makyajı yapan kadınları daha çekici ve gizemli buluyorlar. Ben dumanlı göz yanlısı değilim yapımı zahmetli ama onlar ile bakmayı seviyorum ve erkekler de kadınlarda bu seksi görünümü seviyor.

EMİN OLUN

Nasıl makyaj yaparsanız yapın, kendinizden emin olarak erkeğinizin karşısına çıkın. Unutmayın ki sizin en büyük silahınız ve makyajınız özgüveniniz.

Daha Fazla Oku
Sema BüyükErkekler Kadınların Hangi Güzellik Özelliklerini Beğenir?
Doğum-Sonrası-Cinsel-İsteksizlik.jpg

Doğum Sonrası Cinsel İsteksizlik

Bazı çiftler, doğum sonrasında cinselliğin geri plana atılması ile ne yazık ki birbirinden uzaklaşabiliyor. Peki doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkmak mümkün mü? Doğum sonrası cinsel isteksizlik nasıl geçer? Bayanlar doğumdan sonra cinselliğe neden soğuk yaklaşır? İşte işin uzmanından doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkmak için öneriler…

Uzman Psikolog Aycan Bulut, doğum sonrası cinsel isteksizlikle başa çıkabilmenin sırlarını verdi.

CİNSEL İSTEKSİZLİK BAŞ GÖSTERİYOR

Doğum yapan ve emzirmeye başlayan kadınların birçoğunda cinsel isteksizlik baş gösterebiliyor. Bunun sebebi de emzirme işleminin yüksek düzeyde prolaktin hormonu salgılamasıdır. Bu hormon, cinsel isteği azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani doğum sonrası dönemde yüksek oranda salgılanan prolaktin, cinsellikte önemli rol sahibi olan estrojen ve androjen hormonları üzerinde baskı uygular. Bu durum da kadınların cinselliğe karşı bir soğukluk yaşamalarına yol açar.

ISRARCI YAKLAŞILMAMASI GEREKİR

Bilhassa sorunlu bir emzirme dönemi geçiren, sütünün az olması konusunda sıkıntı yaşayan yeni anneler, bebeklerine yetemediklerini düşündükleri için mutsuz ve depresif olabiliyor. Bebeğini besleyemediğine inanan bu anneler, kendilerini yalnızca bebeği doyurabilmeye odaklar. Bu nedenle doğum sonrası, hormonal değişikliklerin yanı sıra bir de psikolojik değişimler yaşayan annelere cinsellik konusunda ısrarcı yaklaşılmaması gerekir.

CİNSEL İSTEKSİZLİK SÜRESİ ÖNEMLİDİR

Öncelikle kadınlarda görülen doğum sonrası cinsel isteksizliğin normal karşılandığı bilinmelidir. Fakat bu isteksizlik sürecinin uzaması bazı ciddi problemlere zemin hazırlayabiliyor. Bu konuda yapılan araştırmalar, kadınların yüzde 21’lik kısmının doğum sonrası cinsel anlamda tamamen isteksizlik yaşadığını, yüzde 20’lik kısmında ise ilk 3 ay boyunca cinsel isteklerinde azalma olduğunu göstermiştir.

6.HAFTADA CİNSEL HAYATA GERİ DÖNÜLEBİLİR

Yeni anne olan kadınların yüzde 90’ı cinsellik konusunda bir endişe yaşar. “Cinselliğe tekrar ne zaman başlayabilirim” sorusu ise doğum yapan annelerin zihinlerini kurcalayan soruların başında gelir. Aktif cinsel hayata doğumdan sonraki 6. hafta geri dönülebilir. Fakat cinsel hayata başlanan ilk zamanlarda, azalmış estrojen hormunu nedeniyle vajende eskiye oranla bir kurulukla karşılaşılabilir.

ERKEKLER DAHA FAZLA BEKLENTİ İÇİNDE

Bu sorunu çözebilmek ve ilişkiyi daha kolay hale getirebilmek için ilişki sırasında kayganlaştırıcı jel kullanımı tercih edilebilir. Doğum sonrası en sık yaşanan sorunlardan biri de erkeklerin kadınlardan daha fazla cinsel ilişki beklentisinde olmalarıdır. Fakat bu dönemde erkeklerin, hormonal değişim yaşayan eşlerine anlayışla yaklaşmaları gerekir. Hamilelik sonrası dış görünüş cinsellikten uzaklaştırabilir.

CİNSELLİĞİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR

Hamilelik sürecinden geçen ve yeni doğum yapan kadınların, vücutlarının değiştiğini düşünmeleri cinselliği olumsuz yönde etkileyen diğer sebepler arasındadır. Çünkü hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücudun bozulduğu düşüncesi kadınların psikolojisini bozabiliyor. Doğum sonrasındaki 6. haftadan sonra uygun egzersiz programı ve emzirmeyi takiben uzman tavsiyesi çerçevesinde uygulanabilecek diyetler yeni annelerin zayıflamasına yardımcı olabilir.

RUHSAL OLARAK YORULABİLİRLER

Kadınların doğum sonrası yaşadığı cinsel isteksizliği başka farklı sebeplerin de tetikleyebildiği söylenebilir. Çünkü yeni bebek sahibi olan anneler, gününün büyük bir kısmını bebeğiyle geçirirler ve bebeğin ihtiyacı dışındaki her şeyden alakalarını keserler. Mevcut tüm enerjilerini bebekleri için harcadıklarından hem fiziksel hem de ruhsal olarak yorulabilirler. Bebeklerinden arta kalan zamanlarda yalnız kalmak ve dinlenmek isteyen anneler, bu nedenle cinsellikten uzak kalmak isteyebilirler.

SABIRLI OLUNMALI

Lohusa olarak adlandırılan doğum sonrası ilk 40 gün, anneler için bir iyileşme sürecidir. Kadınlar, fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak toparlanmaya çalıştıkları bu dönemde cinsel ilişkinin genellikle fiziksel olarak acı vereceğine inanır. Bu zaman diliminde erkekler eşlerine karşı sabırlı olmalı ve onları desteklemelidir.

YENİ ANNEYE DESTEK OLUN

Doğumdan sonraki süreçte eşlerin yanı sıra aile büyükleri de anlayışlı olmalıdır. Yeni anneleri mutsuz edecek olumsuz eleştirilerde bulunulmamalıdır. Ayrıca aile büyükleri, yeni oluşan aileye zaman tanımalı, annenin bebeğiyle olan ilişkisine çok fazla müdahale etmemeli ve ev içinde gereğinden fazla kalabalık oluşturmamalıdır. Yeni babalar bebeğin bakımına aktif şekilde destek olmalıdır. Eşinin desteğini hisseden yeni anneler böylece, ilişkilerinin eski haline geri dönüş yapabilir. Fakat tüm bu desteklere rağmen annenin olumsuz davranışları, duygularının süresi ve şiddeti artıyorsa bir uzman desteğine başvurulmalıdır.

 

Daha Fazla Oku
Sema BüyükDoğum Sonrası Cinsel İsteksizlik
Kadınlar-Neden-Orgazm-Taklidi-Yapar.jpeg

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Erkeklere oranla kadınların orgazm olması çok daha zordur. Ancak bir çok kadın, erkeğinin seks sırasında zevk aldığını düşünmesi ve erkeğini kırmamak için orgazm taklidi yapar. Aslında bu erkeği kırmamak için kandırmaktır. Bu şekilde davranan bir kadın zaman geçtikçe seksten gerçekten zevk almamaya başlar ve bir süre sonra da partnerini istemez hale gelir. Peki kadınlar neden orgazm taklidi yapar? Uzmanlar bu konuda neler söylüyor gelin birlikte bakalım.

Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi Dr Ece Hattat orgazm taklidinin uzun vadede hem cinsel tatmin hem de ilişki kalitesini düşürdüğünün altını çiziyor: “ Sürekli orgazm taklidi yapan bir kadın yaşadığı cinsel tatminsizlik nedeniyle partnerine karşı öfke geliştirebiliyor, cinsellikten soğuyabiliyor.  Cinselliği sadece partnerin ihtiyaçlarını karşılamak için ve bir görev gibi yapmaya başlayabiliyor.  Bu da giderek daha fazla isteksizlik ve ilişki sorunlarına yol açıyor.“ Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin internet üzerinden yaptığı son araştırma  kadınların neden orgazm taklidi yaptıklarını gösteriyor.

Dr. Hattat’ın verdiği bilgilere göre araştırmaya katılan 1100 kadından %34’ü orgazm olursa, partnerinin cinsel beraberliği tatminkar ve mutlu bitireceğini ve bu durumun ilişkiyi olumlu etkileyeceği düşünüyor; bu nedenle taklit yapıyor.  %28’i  cinsellikle ilgili beklentilerini ve isteklerini partnerine söylemekten çekiniyor.  “Eşime isteklerimi söylersem beni yanlış değerlendirir” diye düşünebiliyor.%38’i ise erkeğin her zaman ihtiyaçlarını doğal olarak anlayacağına inanıyor.  Hatta buna falcılık beklentisi de diyoruz.  Oysa bir erkek otomatik, içgüdüsel olarak partnerinin neden hoşlandığını anlayamayabiliyor.  Kadın zevk aldığını ve orgazm olduğunu taklit ile erkeğe söylediği zaman, erkek partnerinin cinsel ihtiyaçları ile ilgili yanlış bir geri dönüş almış oluyor.  Ayrıca araştırma sonuçlarına göre Türk kadınlarının partnerlerinin tatminine %90 oranında önem verirken, kendi tatminlerine çok daha az, % 62oranında önem verdikleri görülüyor.

Peki Orgazm Olmak İçin Kadınlar Ne Yapmalı?

Dr Hattat orgazm olmanın altın kurallarını şöyle özetliyor: “ Orgazm cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek bir doruğa ulaşması.  Orgazm sırasında kadın vücudunda meydana gelen değişimler, salgılanan hormonlar, psikolojik ve duygusal tatmin hissi, kadının hem cinselliğe, hem partnerine hem de ilişkisine olan duygu ve düşüncelerini etkiliyor.  Mutlu ve tatminkar bir şekilde cinselliği tamamlayan kadında cinselliğe karşı olumlu hisler gelişiyor, daha sonraki cinsel ilişkiler için önemli bir motivasyon oluşuyor.”

Dr Ece Hattat kadın orgazm fizyolojisinin erkeğe göre daha karmaşık bir yapıda olduğunu anlatıyor:

“Kadında orgazm organik faktörler kadar psikolojik, sosyal ve duygusal faktörlere de bağlı.  Hormonlar, damar sistemi, sinir sisteminin iyi çalışması gerekiyor.  Cinsel bölgedeki hislerin iyi olması, kas yapısının doğru çalışması önemli.  Bu hislerin ve kas yapısının ölçümleri artık yapılabiliyor. Altta yatan bir sebep nedeniyle (mesela diyabet, tiroid sorunları, doğum, menopoz) veya kullanılan bir ilaca bağlı olarak bu mekanizmada meydana gelen sorunlar orgazm olmayı etkileyebiliyor.  Psikolojik olarak ise bir kadının cinsel bilgi seviyesi, şehir efsanelerine ne kadar maruz kaldığı, çocuk-aile-iş gibi hayat sorumlulukları, vücudunu ne kadar beğendiği gibi pek çok faktör orgazm olmasını etkileyebiliyor.  Kadının partneri hakkındaki hisleri, ilişki kalitesi, sevgi-saygı düzeyi, samimiyeti gibi faktörler kadın cinselliğini etkiliyor.   Cinsel beraberliğin rutini de önemli bir kriter.  Ön sevişmenin kalitesi ve süresi, eşin kadına yaklaşımı, kadının cinsellikte eşinin yanında kendini ne kadar rahat hissettiği önemli. “Kesinlikle orgazm olamayacağım”, “Orgazm olmamı beklerken eşim sıkılıyor” gibi düşünceler olumsuz şartlanmalar yaratarak orgazm ihtimalini zorlaştırıyor. “Eşim duygusal yakınlık göstermiyor” “Sadece seks istediğinde beni umursuyor” “Kulağıma romantik bir şey söyleseydi” “Beni sadece yatakta iyiysem seviyor” tarzı düşünceler oluşabiliyor.  “Hiçbir şey hissetmiyorum” “Hiç uyarılmıyorum” “Galiba orgazm hiç ulaşamayacağım” “ Ne zaman bitecek?” “Canım yanıyor” “gibi düşünceler var olan cinsel problemleri daha da arttırıyor.”

Daha Fazla Oku
Sema BüyükKadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?
Aşkın-Kapınızı-Çaldığını-Nasıl-Anlarsınız.jpg

Aşkın Kapınızı Çaldığını Nasıl Anlarsınız?

Aşk öyle her zaman kapımızı çalmaz. Biz birine aşık oluruz ama onun da bize karşı aynı duyguları hissedip hissetmediği her zaman muallakta kalır. Peki karşımızdaki insana olan hislerimizin karşılıklı olup olmadığını nasıl anlarız? İşte bu konuda da yazımızı okuyarak biraz yardım alabilirsiniz.

Erkekler duygularını ifade etme konusunda biraz sıkıntılılar. Nasıl desek, hisleri hakkında bizim kadar rahat konuşamıyorlar. Hislerini dillendiremiyorlar. Biz birisine aşık olduğumuzda ise onu düşünmeden edemiyoruz. Duygularımız, hayatımızın fon müziği tadında. Nereye gitsek aklımızın bir köşesinde, kendiliğinden akıp gitmeye devam ediyorlar. Üstelik biz bu şarkılardan hiç bıkmıyoruz.

Oralarda bir yerlerde, hep çalıyorlardı; dinlemesi de ne güzeldi.

Peki ya erkekler? Keşke onların zihnini bir çırpıda okuyabilsek. Keşke diyoruz; ama o kadar da çaresiz durumda değiliz. Ne hissettiklerini biraz uğraşarak aşağı yukarı anlayabiliriz.

Fakat şöyle bir gerçek de var: Erkekler büyük çoğunlukla zaten hissettiği şeyin tam olarak ne olduğunu kavrayamıyorlar.

Ama umudumuzu kaybedecek miyiz? Hayır. Hala umut var. O sana ne denli hayran olduğunu bir türlü dillendiremese bile, emin ol ki sana bazı sinyaller yolluyordur. Peki bu sinyalleri nasıl anlayabiliriz?

Anlamsız mesajlar atıp duruyor…

Sana ne kadar sıradan mesajlar atıyorsa, o kadar aşka düşmüş demektir. Örneğin sana margarita yudumladığını, ya da sokakta tıpkı seninkine benzer bir kedi gördüğünü yazabilir. Aslında konunun ne kediyle ne de margaritayla hiçbir alakası yok. Onun o an demek istediği, kediye bakınca bile seni hatırladığı… “Keşke yanında olsaydım…Hatta canavar kedin de orada olsaydı. Umurumda bile değil…Sadece sen olsaydın orada, bana yeterdi.”. Tüm söyleyemediği bu işte.

Seni durmadan arıyor…

Bir erkek telefonuna niçin sarılır? Ya işi vardır ya acil bir durum, ya da birilerinin sesini duyası gelmiştir. Eğer çağrı merkezinde çalışmıyorsa, onu ilgilendiren tek şey senin sesin demektir. İşte aşkın gerçek bir kanıtı…

Diğerlerinden gelen mesajlara bakmıyor…

Sen bir mesaj atarsın, hemen ardından ondan bir mesaj gelir. İşler böyle yürüyor değil mi? Mesajlaşmayı bir ihtimal ancak sen kestiğin zaman keser. Peki ya diğer insanlarla mesajlaşmaları? Eğer seninle görüşmeye başladıktan sonra diğer kadınlarla görüşmesini kesiyorsa, aşk tohumları filizlenmeye başlamış demektir.

Senden hayatın her alalında tavsiyeler bekliyor…

“Arkadaşıma doğum gününde nasıl bir hediye alsam; bu gömlek bu pantolonla uydu mu sence?” Aşık olmaya başladığı zaman, sana herhangi bir konuya dair herhangi bir soru yöneltebilir.

“Arkadaşlarım beni darlıyor artık” diye şikayet ediyor…

Hiç kimse onu dostlarından daha iyi tanıyamaz. Öyleyse kulak ver: Eğer son zamanlarda en yakın dostundan darlanmaya başladığını söylüyor ya da benzer konulardan ötürü sızlanıyorsa, elinde harika bir sinyal var demektir. Seninle birlikte olmaya başladıktan sonra hayatında ne değişti, neyin değişmesi lazım diye sorgulamalara dalıyordur

Daha Fazla Oku
Sema BüyükAşkın Kapınızı Çaldığını Nasıl Anlarsınız?